V pražské Sazka Areně podlehli včera 15. ledna v předehrávce 50. kola extraligy Slavii 2:5. Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, šlo znovu o značně vypjatý duel. Oba celky si pustily adrenalin pěkně do žil.

Slavia sice nakonec slavila, ale chvílemi nebylo domácím hej.

„Měli jsme namále, zase jen tak tak,“ oddychl si domácí útočník Jaroslav Bednář, který červenobílé spasil. Připsal si hattrick.

„Kluci mě zkásnou, jsou to svi…,“ smál se po utkání.

Poprvé v sezoně se tak vzájemný duel dvou nesmlovavých rivalů dohrál po šedesáti minutách. Předchozí tři skončily v prodloužení.

Jediné se nezměnilo, vyhráli domácí.

Plzeňský Lasselsberger zápas ztratil už v první třetině. Opět doplatil na nevyrovnané výkony. „Někdy hrajeme jak ďáblové, jindy neuděláme rychlý krok,“ nechápal útočník Radek Matějovský.

Po dvaceti minutách Slavia žila v extázi, Plzeň padla do kolen. Tři góly proti žádnému. Hlavně díky Bednářovi, který se trefil dvakrát.

Už po 66 vteřinách se slávistický střelec blýskl nejpovedenější akcí večera. Projel přes celé kluziště a prostřelil Altrichtera. O deset minut později opět úřadoval on. V 15. jeho snahu doplnil Vondrka. Oba góly padly v početní výhodě, když domácí využili hned první i druhý trest Plzně.

Pohoda, řeklo by se. „Vypadalo to, že je po utkání,“ souhlasil hostující trenér Jiří Kučera.

Ale jak špatně Plzeňští své zápasy v poslední době rozehrávají, tak se zase snadno nevzdávají. A to platilo i včera.

A výsledek? V prostřední části během necelých dvou minut snížili na 2:3. Fabuš mířil pod horní tyčku a odkrytou svatyni záhy trefl i Adamský.

A zase bylo o co hrát. „Každý chvilku tahal pilku,“ řekl o zápasu domácí asistent Jiří Kalous.

O dělbě bodů tak rohodlo až třetí dějství. Plzeň ještě zvýšila svůj tlak, ale gól padl do její sítě. Znovu to byl Bednář, který potřetí protlačil puk za Altrichtrova záda.

Plzeňské naděje na nějaký zisk se rozplynuly.

Hosté ještě dvě minuty před závěrem hráli bez gólmana a znovu pykali. Do opuštěné banky jejich porážku definitivně zpečetil Beránek.

„V šatně se hecujeme, ale pak na ledě spíme,“ nedokázal propad pochopit Matějovský.