„Máme bod a chtěli jsme jich pochopitelně víc. Penalty jsou ale vždy loterií, uspět jsme měli už v normálním hracím čase,“ neskrýval zklamání trenér Jiří Kučera.

A co jeho týmu nejvíce chybělo? „Selháváme v zakončení ofenzivních akcí, jsme příliš zbrklí. I proti Ústí jsme měli dost šancí, hlavně v první třetině, ale dali jsme jen gól. Naopak soupeři necháváme před vlastní brankou příliš prostoru,“ shrnul zápory plzeňské hry kouč.

A rázně zareagoval.

Roztrhl zatím gólově nevýrazný první útok a rozhodl i o dalších změnách. „Některé jsou vynucené. Adamský má po utkání v Ústí zlomenou ruku. V prodloužení padl do rány a odnesl to zraněním. To je citelná ztráta,“ konstatoval Kučera.

Plzeň dnes totiž čeká třetí domácí vystoupení. Od 17.30 hostí v ČEZ Aréně Znojemské orly. A hodlá ukončit čekání na tříbodové vítězství.

„Už by to mělo přijít. Víme, že můžeme být úspěšní, že na to herně máme, ale zatím to nedokážeme na ledě naplno prodat,“ tvrdil plzeňský kapitám Tomáš Divíšek.

Po Divíškově boku se dnes v pvním útoku objeví nově Fabuš s Matějovským, zatímco mezi Vlasákem a Ludvíkem nastoupí Kracík.

„Střelecky se nám nedařilo a tak to trenéři proházeli,“ chápal Divíšek změny.

Adamského v Šindelově řadě zastoupí junior Sýkora, jiné bude ale i složení obran.

„Pár kluků je z formy, ale všichni bez rozdílu bojují. Snadno se nedáme. To je takové naše malé plus,“ říkal Divíšek. A doufá, že Lasselsberger dosáhne tříbodové výhry už dnes proti Znojmu.

„V to věřím vždycky a zvlášť doma. Jenže nás čeká znovu těžká práce. Znojmo má dobrého gólmana, pozornou obranu a vpředu Dopitu s Eratem,“ vypočítal Divíšek.

“Nastoupit už bude moci uzdravený brankář Trvaj. A pokusíme se zlepšit naši hru v přesilových hrách, plánoval si trenér Znojma Václav Sýkora.