V Plzni před ČEZ Arenou se potkají v sobotu 5. září dopoledne.

Osobnosti plzeňského hokejového týmu Martin Straka, Tomáš Vlasák a Jaroslav Modrý na jedné straně. Na druhé herci, zpěváci, mj. Lukáš Vaculík, Monika Absolonová, a také Vendula Svobodová, zakladatelka nadačního fondu Kapka naděje.

„Akce s charitativním podtextem má za cíl pobavit, ale hlavně přispět na dobrou věc,“ uvedl Luboš Lála, který setkání hokejových hvězd s Kapkou naděje v Plzni pořádá.

„Hudební show doplní autogramiáda hokejistů i rozhovory s nimi. Pro děti je připraven další doprovodný program,“ nastínil chystaný scénář pořadu Lála.

„Jsme rádi, že nám hokejový klub v Plzni stejně jako magistrát města vyšel vstříc a podílí se na celé akci,“ doplnil jinak bratr slavného českobudějovického hokejisty Jiřího.

„Pomoci potřebným není nikdy dost, proto jsme se do setkání zapojili,“ kontroval Martin Straka, generální manažer a zároveň největší hvězda modrobílého sboru.

Vstupné se neplatí.

„Návštěvníci mohou přispět pouze zasláním dárcovské esemsky,“ podotkla Elen Švarcová, ředitelka Kapky naděje.

Právě nadace získá výtěžek, který vznikne z darů sponzorů. Záhy ho ale předá dál, tentokrát dětskému onkologickému oddělení Fakultní nemocnice v Plzni.

„Kapka naděje koupí pro naše malé pacienty antidekubitní matraci, která u dlouhodobě nemocných zabraňuje vzniku proleženin. Už nyní bych chtěl za pomoc poděkovat,“ prohlásil včera před novináři Tomáš Votava, vedoucí lékař obdarovaného oddělení.

Přístroj, vlastně systém polštářků, které se střídavě nafukují a upouštějí, stojí zhruba 120 000 korun.