Slovenský brankář dostal na začátku dubna nabídku z týmu NHL, kterou rozhodl využít. V Minnesotě podepsal smlouvu na následující dvě sezony. Na západě Čech tak strávil reprezentant Slovenska pouze jeden ročník.

„Odchod nás samozřejmě netěší, pro nás je to velmi čerstvá informace. Ve čtvrtek odpoledne nás informoval jeho agent, že o něj má klub NHL velký zájem a hned další den bylo podepsáno. Bohužel pokud podepíše smlouvu v NHL, tak my jako klub nemáme žádnou šanci hráče udržet. Samozřejmě již pracujeme na získání nového brankáře, jednání již probíhají.” řekl pro klubový web Martin Straka, spolumajitel a nově i po odchodu Tomáše Vlasáka sportovní manažer.

Druhý zápas finálové série rozhodl o tom, že krajský titul získají hokejisté Nejdku (v černých dresech). Třemošná skončila tak na druhém místě (v modrých). Foto: Petr Frýba
Meteor titul neobhájil, skončil tak stříbrný

Dle zákulisních informací by měl za Indiány v nové sezoně chytat český reprezentační gólman Nick Malík. Talentovaný gólman působil poslední tři roky ve finské nejvyšší soutěži v dresu Kookoo. I tak ale bude muset hledat vedení hokejové Škody ještě aspoň jednoho gólmana. Vyloučený není ani návrat plzeňského odchovance Jakuba Vondraše, který ukončil své působení v kanadské juniorské lize OHL.

A co k přesunu svého svěřence říká agent Hlavaje Robert Spálenka.

„Samuel si prošel třemi sezonami v zámořské juniorce, kde naznačil potenciál působit dlouhodobě v nejlepší lize světa. Následně jsme společně pracovali na tom, aby hokejově dozrál. I proto jsme ho ze Slovanu, kde přes pozici reprezentanta nedostával dostatečný zápasový prostor, přesunuli do Plzně. Tady skvěle pracoval s Rudolfem Pejcharem, jeho progres je velmi působivý. V Minnesotě s ním počítají, dostane šanci. V organizaci navíc působí skvělý trenér brankářů, který již pro NHL připravil množství talentovaných hráčů," vysvětloval šéf hokejové sekce agentury Sport Invest.

Turnaj v Třemošné. 1. Škoda Plzeň, 2. HC Teplice, 3. HC Slovan Ústí
OBRAZEM: Zlato na Meteor Cupu v Třemošné brala Škoda Plzeň, Teplice stříbrné