„Tým podal heroický výkon,“ řekl uznale plzeňský trenér Marian Jelínek.

Západočeši tak snížili stav série na 1:3 a boj protáhli minimálně o další zápas.

Ten se odehraje v pondělí v ČEZ Areně od 19.10 hodin (ČT4).

Stále však platí, že Plzeň od dovolené uchrání už jen vítězství. „Pořád tu ještě jsme, žijeme a chceme se pokusit o nemožné,“ nechal se slyšet po návratu z Moravy plzeňský kapitán Martin Straka.

A tenhle chlapík není zvyklý mluvit do větru. Vzpomeňte na minulou sezonu, kdy se Plzeň se Strakou v čele probila do předkola play off, ačkoliv bylo týmu administrativně odebráno devatenáct, respektive dvacet bodů.

„Skvělé je, že přes krajně nepříznivý vývoj jsme sérii dokázali vrátit do Plzně. O zápas je ohromný zájem a věřím, že jsme ještě neřekli poslední slovo,“ prohlásil kouč Indiánů.

Západočeši už páteční zápas v Brně odehráli s ohromným nasazením. Tlačili na soupeře, ale znovu se rozbili o Jiřího Trvaje v brance Komety a padli. Nula jedna. Podruhé za sebou.

Přesto ve čtvrtém duelu dokázali ještě zvýšit obrátky a po více než 150 minutách donutili Trvaje kapitulovat.

„Vymačkali ze sebe úplně vše. Bylo vidět jak moc touží hrát dál,“ ocenil výkon Plzně její bývalý hráč Milan Antoš, když v televizním přenosu hodnotil zápas.

Pohybem, promyšleným napadáním, tak Straka a spol. zbavil Kometu před bouřící halou Rondo neporazitelnosti.

„Mazanec znovu skvěle zachytal, Duda ač otloukaný ze všech stran se udržel a Vostřák splnil roli žolíka. Ale šlo o týmový úspěch,“ zdůraznil Jelínek.

„Hraje se na čtyři vítězné zápasy. V sobotu jsme urvali první, další nás čeká…,“ prohlásil Radek Duda, který se v sobotu stával často terčem nevybíravých útoků jak protihráčů, tak diváků.

„Bojuju proti všem. Proti Kometě, kocourům a kocourům v černých dresech,“ nebral si po zápase servítky plzeňský útočník.

„Zlobí mě to, ale teď je důležité udržet nervy na uzdě. Věřím však, že naši fanoušci připraví soupeři peklo a dostanou rozhodčí pod stejný tlak jako v Brně,“ přál si hokejový válečník.

Plzeňští včera trénovali jen lehce. „Ne všichni hráči byli na ledě. Spíš se věnovali regeneraci a snažili se zbavit zhmožděnin a jiných trablů,“ sdělil Marian Jelínek.

Na taktice pro pátý zápas nic výrazně měnit nebude. „Víme, jak na Brno. Že pohybem a rychlou hrou dostáváme jejich větší hráče do problémů a chceme toho využít,“ řekl kouč.

„Musíme se o postup rvát dál. Nemohli jsme ani čekat, že Plzeň přejedeme 4:0. V sobotu byli lepší a výhru si zasloužili,“ uznal Jiří Vašíček.

„Semifinálová série je od začátku urputná a bude to tak i pokračovat,“ zdůraznil brněnský bek.