S čerstvou posilou Dmitrijem Milčakovem v brance vyrukují v úterý Indiáni v Českých Budějovicích k odvetě s prvoligovým Motorem (začátek v 17.30 hodin). A potom ve čtvrtek se škodováci utkají od 18.00 hodin v Karlových Varech s Energií, která zbrojí na opětovnou účast v elitní české soutěži.

V úvodním přípravném duelu doma Škodovka minulý týden porazila Motor 4:1. Jenže zatímco plzeňští trenéři nasadili až na veterána Ondřeje Kratěnu nejsilnější možnou sestavu včetně posil, českobudějovický kouč Václav Prospal zkoušel mladé hráče.
Následně také celek Jihočechů doznal několika změn. Krcho a Silný se vrátili do juniorského celku Motoru, Dosek jde do zámoří a další hráči si budou hledat angažmá.

Prospal a spol. naopak nově zkouší Kanaďana Davida Gilberta, který naposledy působil v EBEL lize a před tím ve Francii, kde se stal nejlepším střelcem.

„Mladí hráči soupeře lítali, bojovali a ve snaze si vydřít místo v týmu, kousali. Kluci si s tím ale poradili, stejně jako s panujícím vedrem i těžkým ledem,“ oceňoval plzeňský trenér Ladislav Čihák. „Mělo to patřičné nasazení, což od týmu očekáváme také v dalších zápasech. A to přesto, že některé klíčové hráče necháme tentokrát mimo hru,“ uvedl hlavní kouč Indiánů.
Na domácím ledě se Škodovka ukáže v úterý 14. srpna, kdy v přípravě hostí od 17.30 hodin kazašský tým Saryarka Karaganda.

Vstupenky na zápas s exotickým soupeřem v jednotné ceně 50 Kč jsou v předprodeji.