Poslední bitva vzplane v plzeňské ČEZ Areně ve středu v 18.10 hodin (ČT4).

Plzeňští vedli v sérii už 3:2, ale v pondělí svůj mečbol nevyužili, když šestý duel na zlínském ledě prohráli 2:4.

„Nehráli jsme, jak bychom v play off chtěli a jak by se slušelo. Nejsme dost důrazní. Místo pitbulů jdou na soupeře jezevčíci,“ zlobí se trenér Marian Jelínek.

S hráči se také po pondělní porážce zavřel nadlouho v kabině. „Mluvil jsem hlavně já, a ne zrovna potichu. Za utkáním jsme ale udělali tlustou čáru. Zápas sezony o vše je teprve před námi.“ 

Pro Plzeň jako druhý tým základní části teď platí jediné. Zvítězit nebo zemřít. Heslo gladiátorů ve starověkém Římě. 

Buď se ve středu modrobílí probojují do elitní čtyřky extraligového play off, nebo mohou začít plánovat dovolenou.

„To si nikdo z nás nepřipouští,“ tvrdí Jelínek. „Možná se čekalo, že si postup přes Zlín vybojujeme snadněji, ale rozhodne až sedmý zápas. Očekávám znovu dramatický průběh, vždyť tři ze šesti předchozích duelů se rozhodovaly až v samém závěru,“ upozorňuje kouč. „Věřím, že vyhrajeme. Bude to o psychice, morálce, ale nejde o život,“ podotýká.

„Na soupeře je třeba tlačit a tlačit. Nedat mu vydechnout,“ přidává se Adam Svoboda. „Do každého střídání je třeba jít s maximálním úsilím, a pak věřím, že to s podporou fanoušků zvládneme,“ vyhlašuje plzeňský gólman.

„Chce to ale být trpěliví, hráči i diváci. Do poslední minuty,“ zdůrazňuje Jelínek.

A ve středu to může být hodně dlouhý večer. Pokud se totiž o vítězi nerozhodne po šedesáti minutách, zapomeňte na penaltový rozstřel. Hrát se bude až do rozhodnutí ve dvacetiminutových prodlouženích.

Právě Plzeňští odehráli v roce 2009 nejdelší zápas v historii české extraligy. Tehdy se v sedmé čtvrtfinálové bitvě v Pardubicích postarali o senzační vyřazení vítěze základní části až v čase 86:07 minuty.

Do plzeňské ofenzivy se po pauze vrací Dušan Andrašovský s Martinem Heřmanem.

„Víme, že Plzeň má silné mužstvo, obzvláště doma, kde ji ženou fanoušci. Bude to nesmírně těžký zápas, ale chceme v něm uspět. Ten souboj bude vabank a půjde i o štěstí,“ říká zlínský asistent Josef Turek.

Čtvrtfinále play off

7. zápas: Plzeň – Zlín
dnes, ČEZ Arena, 18.10 hod.
Bilance: 6. zápas: Zlín – Plzeň 4:2 (1:0, 2:0, 1:2, branky: 20. Melenovský, 26. a 32. Veselý, 53. Důras – 54. Stránský, 60. Jan Kovář).
Stav série: 3:3 (předtím: 3:2, 5:1, 0:1, 4:5 pp, 3:2sn, 2:4).