Kapitána hokejové Škodovky se zmocnila obrovská euforie. Završil čistý hattrick a na přelomu roku rozjetí Indiáni skolili zásluho tří Gulašových gólů Berany na jejich území 3:2. Západočeši si tak v nedělním 33. kole extraligy připsali třetí úspěch v řadě.

Do Zlína sice Škodovka vyrážela nabuzena drtivou novoroční výhrou nad posledními |Pardubicemi okořeněnou jedenácti góly, ale taková kanonáda se na Valašsku nekonala.

Čekání na první gól se protáhlo přes půl zápasu, zato potom se strhla přestřelka. Během chvíle padly tři branky po sobě.

Nejprve ve třiatřicáté minutě skórovali Berani. Po Lakatoše projížďce za plzeňskou brankou otevřel skóre z mezikruží volný Žižka. Za minutu a půl později už domácí vedli o dva góly, když svůj brejk zakončil Fořt. Ovšem hosté si pospíšili s odpovědí. Jen po 61 sekundách se před domácí branku protáhl individuálně právě Gulaš a snížením na 1:2 zahájil své galapředstavení. Plzeňští byli při chuti, ale brankář Sedláček odolával.

Po druhé pauze byli Indiáni dál aktivnější, ale domácí i díky důraznému forčekingu hrozili z rychlých protiútoků. Kuldu však v obrovské šanci vychytal Frodl a svůj tým poněkolikáté v zápase podržel. Více práce měl stále jeho protějšek Sedláček. V 48. minutě se škodováci natlačili do útočné třetiny, odraženého puku se zmocnil Gulaš, najel před gólmana a trefou mezi betony srovnal.

Zápas byl dál na vážkách.

Ještě tři vteřiny před koncem se hosté dostali k ohrožení zlínské branky, ale její strážce pohotovým zákrokem udržel vyrovnané skóre.

Prodlužovalo se, ale nastavení vzalo rychlý konec. Gulaš svým třetím zásahem dokonal obrat v zápase a definitivně setnul Berany. Vítězná Plzeň tak může směle vyhlížet úterní let do švédského Göteborgu k úvodnímu zápasu semifinále Ligy mistrů s tamní Frölundou.

PSG BERANI ZLÍN – HC ŠKODA PLZEŇ 2:3 v prodloužení (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Žižka (Lakatoš, P. Sedláček), 34. Fořt (J. Ondráček, Kubiš) – 35. Gulaš (Jan Kovář, Jones), 48. Gulaš, 61. Gulaš (Čerešňák, Jan Kovář).
Rozhodčí: Pešina, Kubičík – J. Svoboda, Ganger.
Vyloučení: 2:6.
Bez využití.
Střely na branky: 28:24.
Diváci: 4 185.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Nosek, Freibergs, Valenta, Žižka, Řezníček, Zbořil, Padrnos – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – E. Kulda, Fryšara, Popelka – Šlahař, P. Sedláček, Lakatoš – Okál, Honejsek, Herman. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák – Indrák, Jan Kovář, Gulaš – V. Němec, Kracík, Kratěna – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, Preisinger, D. Kindl. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.