„Určitě to bude ještě pár dní bolet. Chtěli jsme víc. I já osobně jsem o finále hodně stál. Nevyšlo to. Postoupit může jen jeden a Třinci gratuluju,“ uvedl nejproduktivnější hráč extraligy posledních dvou sezon a k tomu letos i nejlepší střelec základní části

Proč to Škodovce v semifinále nevyšlo?

Těžko v krátkosti rozebrat všechny důvody. Ale jsem hrdý na náš tým. V Lize mistrů jsme se po skvělé jízdě dostali až do semifinále, i v extralize jsme sahali po finále, ale nakonec to nevyšlo. Rozhodly maličkosti. Třinec byl šťastnější.

Jaká série s Třincem byla?

Vyrovnaná. Každý zápas byl bitvou, ale my jsme makali a nic jsme nevypustili. První dvě utkání v Třinci nám vyšly skvěle, ale asi nikdo nečekal, že je hotovo.

Dokážete vypíchnout nějaký zásadní moment v soubojích s Oceláři?

Klíčový byl nejspíš pátý zápas u nich. Ještě tři minuty před koncem jsme vedli, ale Třinec pak dvěma šťastnými góly utkání i sérii přiklonil na svou stranu. Kdybychom ten zápas zvládli, asi by to bylo jiné. Jenže to je kdyby. Ale nemáme se za co stydět. Podruhé v řadě máme bronz a s odstupem času to oceníme.

V čem ukázala Plzeň největší sílu?

Od začátku jsme dobře tahali. A i když přišly výkyvy, tak jsme se dokázali zase zvednout. Tým ukázal charakter a po základní části jsme za sebou nechali plno skvělých mančaftů, daleko bohatších, než je náš. A došli jsme až do semifinále.

Zdálo se, že Třinec našel způsob, jak vaši údernou řadu s Janem Kovářem eliminovat. Bylo to tak?

Hůř se mi hrálo ve čtvrtfinále proti Olomouci. Třinec hraje ofenzivnější hokej a okénka v obraně se pak hledají snáze. Šance jsme si vytvářeli, mohli jsme asi dát víc gólů a nevyšlo to podle představ. Ale třeba Kovy mně i týmu obrovsky pomohl.

V čem nejvíc?

Kovy přišel v době, kdy se nám výsledkově zrovna nevedlo a nějaký impulz jsme potřebovali jako sůl. A on nás dokázal zvednout. Je to výjimečný centr, s kterým mě hra nesmírně bavila. Vážím si toho, že jsem si mohl s takovým borcem zahrát.

S Janem Kovářem se teď nejspíš znovu potkáte v přípravném kempu národního týmu. Máte v hlavě, že byste si mohli spolu zahrát na mistrovství světa?

Tak daleko nekoukám. Chci si teď hlavně odpočinout. Z play-off jsem domlácený, dám se do kupy a uvidíme, co bude.