Jako před mistrovstvím světa v roce 2010 a 2014. Loni ho zase zranění z přípravy obralo o start na olympiádě.

Ale teď se třiatřicetiletý útočník Škody Plzeň konečně dočká.

Na mistrovství světa na Slovensku trenéři dopsali Gulaše na soupisku národního týmu a kapitán Škodovky naskočí na šampionátu už do večerního zápasu s Itálií.

„Konečně jsem se dočkal! Jdu si to užít a vyhrát,“ oznámil Gulaš v rozhovoru na webu plzeňského klubu.

„Moc se těším, jsem na ten zápas hodně natěšený! Co víc k tomu říct, Vždyť to bude moje velká premiéra,“ připomněl zkušený útočník.

Sám se v nadsázce označil za nejstaršího debutanta.

Borec, který si vedle extraligy zahrál KHL a exceloval i ve švédské lize zároveň přiznal, že byl ráno trochu nervózní. „Ale jak jsem vlezl na led, cítil jsem se moc dobře. Najednou to z vás opadne a soustředíte se jen na hokej. Tak doufám, že to bude i při zápase,“ vyprávěl nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec uplynulého ročníku extraligy.

Plzeňskou Škodovku dotáhl Gulaš jako kapitán až k zisku českého bronzu, a to hlavně díky klapající spolupráci s dalším členem české reprezentace Janem Kovářem. Využití spojení Gulaš – Kovář se tak trenérům nabízí i v bojích na mistrovství světa. „Nechci říkat nic dopředu,“ odmítl prozradit cokoliv ohledně české sestavy před duelem s Itálií.

Nicméně přiznal, že plzeňská parta, která je v Bratislavě početná, mu aklimatizaci v kabině usnadnila. „Je to parádní. Jsem rád, jak mě celá kabina vzala. Cítím se v pohodě a kluci z Plzně na tom mají svůj podíl,“ uvedl Gulaš.

A nemůže se dočkat střetnutí s Itálií, které začíná ve 20.15 hodin. „Budu se snažit vstoupit do zápasu tak, abych si odvedl svou práci a neudělal velké chyby. Budu střídat v kratších intervalech, abych se dostal rychleji do tempa. A těším se na souhru s mými spoluhráči,“ prohlásil Milan Gulaš.