Patřil k oporám týmu.
Teď dvaatřicetiletý forvard míří s Indiány do Skelleftea Kraft Areny k prvnímu utkání čtvrtfinále Champions Hockey League.
Halu i soupeře dobře zná.

Navíc severského protivníka vede známý trenér Tommy Sammuelson, pod nímž Gulaš hrál dva roky ve Färjestadu.
„Tommy je pes, nedá nic zadarmo, ale je to férový chlap a ve švédském hokeji je uznávanou osobností. Projít dál bude těžké, ale chceme se o to poprat,“ vyhlašuje kapitán plzeňského týmu.

„Na angažmá ve Švédsku mám jen ty nejlepší vzpomínky. Byly to čtyři krásný roky, a o to víc se sem těším,“ říká Gulaš.“

Jak moc mrzí nedělní porážka s Třincem?
Hodně. Konečně jako každá prohra. Ale nejde mít jen sklopený hlavy. Naopak je třeba se odrazit od věcí, které nám jdou. Navíc teď je před námi čtvrtfinále Ligy mistrů, jiná soutěž.

Cítíte jako kapitán za nezdary větší zodpovědnost? Víc si je berete?
Jasně, že moje zodpovědnost je větší. Vůči týmu, vedení klubu, ale i vůči fanouškům. Jsme jedna rodina a chci, aby to fungovalo. Tím, že mám céčko, tak také jezdím za rozhodčími, a moje reakce jsou víc vidět. A že občas vypěním? Emoce k hokeji patří a někdy je fakt těžký se udržet.

Zatímco v extralize se Plzeň pohybuje na výsledkové houpačce, její cestu v Lize mistrů zatím zdobí jen vítězství. V čem hledat tak markantní rozdíl?
Když shrnu Ligu mistrů, tak je třeba vidět, že zápasy v základní části jsme hráli ještě v době, kdy se nám dařilo. S Luganem i finským Jyväskyllä jsme také odehráli skvělá utkání. A v osmifinále jsme měli štěstí, že jsme narazili na Bolzano, které při vší úctě nepatří k top mančaftům v Evropě. Na rozdíl od Skelleftey, což je evropská špička.

Vy jste si přesto přál, aby na Plzeň vyšel právě tenhle švédský tým. Proč?
Tak ještě víc by mě těšilo narazit na Färjestad, ale bude skvělý si zahrát i se Skellefteou. Máme v týmu řadu mladých kluků, pro které to bude jedinečná zkušenost.

Jaký soupeř vás v boji o postup do semifinále čeká?
Zkušený, s řadou borců, kteří působili v NHL nebo si přivezli medaile z mistrovství světa. Možná se Skelleftee nyní v lize podobně jako nám tolik nevede, ale stejně jen maximální výkon nám může dát naději pro odvetu. Prestiž hokejové Ligy mistrů se každý rok zvedá a účast v elitní čtyřce něco znamená. Byla by paráda, jít dál.