A kapitán Škodovky na tom měl výrazný podíl.

Gulaš sám zařídil tři góly, na další tři přihrál a v elitním útoku Indiánů korunoval parádní souhru s parťákem Tomášem Mertlem a mladým Jakubem Pourem.

Výsledek vypadá jednoznačně, ale jak se zápas odvíjel z vašeho pohledu?

Věděli jsme, že nás čeká houževnatý soupeř. Co jsme viděli na videu, tak vypadali velice dobře a potvrdili to i tady. To, že nám to tam napadalo skoro z každé šance, to je druhá věc. Dopředu byli nebezpeční, musíme si dát pozor na jejich protiútoky a kombinace v našem pásmu, protože měli plno šancí.

Dařilo se prvnímu útoku i vám osobně. Co říkáte na šest bodů?

Že každý zápas je jiný. Je to sice Liga mistrů, ale také graduje příprava na extraligu. Tréninky jsou v jiném režimu, není to jako klasicky v extralize. Pořád je na čem pracovat, děláme systémové věci. Napadalo nám to tam a té výhry si vážíme. Ligu mistrů bereme vážně a chceme postoupit do play-off.

Co vám zápasy se severskými soupeři Hämeenlinnou a Rungstedem ukázaly?

S Hämeenlinnou jsme se sice o výhru přetahovali až do prodloužení, ale troufnu si říci, že kdybychom využili polovinu šancí, tak jsme vyhráli v základním čase. Naopak teď nám to tam všechno napadalo. Ale jsem zase rád, že jsme tahali až do šedesáté minuty, na nic jsme se nevykašlali a dávali jsme góly až do konce. To je plus a trenér nás za to taky pochválil.

Co očekáváte od odvet na ledě soupeřů? Bude to výrazně jiné než v Plzni?

Letíme daleko na sever a cestování se nějak podepíše. Ale předtím budeme mít dost času, abychom vše zhodnotili a znovu se dobře připravili. Určitě se bude lámat, kdo postoupí, kdo ne. Pro nás jde o velice důležitý trip.“

Jak jste si užívali bouřlivou atmosféra v plzeňské aréně?

Skvěle. Velký dík fanouškům, byly znovu perfektní. Jsem hrozně rád, že dorazili a že se jim soutěž líbí. Za Plzeň můžeme říct, že Liga mistrů má nějaké jméno. Vždyť na první zápas přišlo pět tisíc lidí a jsme rádi, že jim děláme radost.

Bude těžké se probojovat ze skupiny?

V soutěži jsou nejkvalitnější týmy z celé Evropy, tím je vše dané. My do toho jdeme s pokorou, ale cíl je jasný. Postoupit. Pak je to trošku i o štěstí.