Kapituloval jen jednou a naopak zlikvidoval 23 žihadel žlutočerných vos ze severu. Ještě vteřinu před koncem zastavil Mazanec betonem střelu Lukeše a i díky tomu se Plzeň dočkala vítězství.

„Zaplať pánbůh se to povedlo. Nemám teď zrovna dobré období. Při výpomoci v druholigových Klatovech jsem dostával příděly. Nedávno osm ´fíků´, v sobotu šest,“ svěřoval se s ledovým klidem dvacetiletý gólman.

Jaká pro vás premiéra v novém ročníku extraligy byla?
Těžká, protože v první i druhé třetině jsem si do nějaké desáté minuty nesáhl na puk. Naštěstí se potom Litvínov trochu rozehrál a musel jsem tam taky něco dělat.

Kdy jste se dozvěděl, že si zachytáte proti Litvínovu?
Určité tušení jsme měl už v Třinci, kde si Adam Svoboda stěžoval, že ho tahají třísla a pokud by tam došlo na nájezdy, měl jsem do nich jít. Penalty se ale nakonec nekonaly. Rozhodnutí, že nastoupím, však padlo až dvě hodiny před zápasem.

Co vám řekl trenér Marian Jelínek?
Chytej, od toho jsi tady. Tak jsem chytal.

Mrzelo vás, že jste ani ne pět minut před koncem přišel o čisté konto?
Jasně, že to štve. Z osobních důvodů i kvůli klukům, kteří pak měli daleko horší pozici. Ale dalo se to čekat. Litvínov tlačil, hnal se za gólem a mně se stává téměř pořád, že mi tam něco takhle v závěru spadne. O to víc jsem rád, že jsme vyhráli, protože párkrát mi tam ještě bylo horko. Třeba zrovna na konci, kdy sudí překvapivě vrátili čas o dvě vteřiny zpátky.