Výrazný podíl na první domácí výhře nad Oceláři v sezoně měl zkušený Jan Kovář, jenž byl na ledě při prvním i třetím gólu Škodovky a s týmem se tak může těšit na rozhodující sedmý zápas v pondělí v Třinci.

Vedli jste sice 2:0, ale soupeř nic nevzdával a ještě zápas zdramatizoval.

Šli po nás a byli jsme trochu pod tlakem. Chtěli jsme to hlavně ubránit a tentokrát jsme to zvládli, v což jsem věřil. Za stavu 2:3 na zápasy jsme už neměli kam ustupovat. Sérii jsme si třemi prohrami v řadě dost zkomplikovali, ale jsem rád, že jsme to ubojovali a dotáhli to do sedmého duelu.

Jak moc k tomu přispěl svým výkonem brankář Dominik Frodl?

Frodlík chytal výborně. Drží nás celou sezonu a i tentokrát zachytal parádně.

Vnímali jste, že fanoušci tým povzbuzovali hlasitě od první minuty celý zápas?

Jasně. Fanoušci byli skvělí. Vytvořili parádní atmosféru a patří jim za to dík.

Měli jste v hlavách, že čtyřikrát předtím jste s Třincem doma prohráli?

To jsme vůbec neřešili. Jen jsme za každou cenu chtěli uspět. A i do Třince pojedeme s jediným cílem - vyhrát rozhodující zápas. Kvůli takovým utkáním se hokej hraje. Oba týmy budou nachystané a na ledě se ukáže, kdo si postup víc zaslouží.

Ze statistik vyplývá, že Plzni se sedmé zápasy daří. Může to sehrát nějakou roli?

Doufám, že statistiku potvrdíme a vyhrajeme. Nesmíme být zastrašení nebo nervózní. Potřebujeme znovu dobře začít. V sérii jsme zatím vždy vstřelili první gól, což je dobré vykročení k vítězství.

Rozhodující zápas se v pondělí hraje v Třinci, kam vyrazíte s denním předstihem. Takže prostor na odpočinek a regeneraci je asi mizivý?

No, regenerovat budeme cestou v autobuse. Radši bych hrál doma, ale je to dané, takže se s tím musíme nějak vyrovnat.