Škodovka ve šlágru 36. kola padla 0:3 na ledě druhých Vítkovic, které tak snížily ztrátu na prvního na osm bodů.

Západočeši sice v souboji celků z čela tabulky odvedli solidní výkon, ale selhávali v zakončení.

Naprázdno však Plzeň v běžící soutěži vyšla teprve počtvrté.

Vyrovnaná první třetina  gól nepřinesla. Dominovali oba brankáři, domácí Bartošák i plzeňský Svoboda.

Viktoria Plzeň
Sportovní události 2017

Víc práce měl ochránce indiánské svatyně. V sedmé minutě se na něj řítil sám Lev, ale Svoboda jeho bekhendové zakočení vyrazil. Kryl i Szturcův nájezda také v závěru třetiny svůj tým podržel.

Ve druhé dvacetiminutovce byla Plzeň aktivnější, ale dostala lekci z produktivity.
Třeba po Mertlově pobídce pálil z mezikruží nekrytý Kaňák, Bartošáka však nepřekonal, zatímco na druhé straně se skóre měnilo. A byl u toho znovu Lev, který ve středu hrál 400. extraligový zápas a navíc po odchodu z Plzně nastoupil potřetí proti mateřskému klubu.

Důrazný forvard po objetí branky přihrál Szturcovi, který, ač tísněný, dostalv 27. minutě puk do plzeňské klece.

Záhy mohlo být srovnáno, ale Bartošák zasáhl proti Kindlovi a stihl se přesunout i proti Skleničkově ráně. Západočeši nevyužili ani další přesilovku a během chvíle inkasovali podruhé. Klokovo nahození od modré ztečoval v 31. minutě do branky Kucsera.

Lada Cermanová (vpravo) ještě v dresu Jablonce s trenérkou Jandovou a Terezou Vokálovou (vlevo).
Atleti Škody Plzeň získali zvučné posily

Před Bartošáka prokličkoval Mertl, jenže znovu z toho nic nebylo. Vítkovická branka zůstávala pro plzeňské střelce zakletá.

Pod palbou se potom ocitli hosté, ani Svoboda se však překvapit nedal.

A i když se následně do tlaku dostali Indiáni, tak místo snížení propustili do brejku Bartoviče, který naštěstí pro Škodovku netrefil branku.

Ve třetí části se Plzeňští  dál tlačili za gólem, většinu času odehráli před vítkovickou brankou, jenže nebylo to nic platné.

Tváří v tvář Bartošákovi selhávali. Jako ve 48. minutě Mertl, který minul odkrytou branku.
Vítkovičtí se soustředili na bránění náskoku a obětavě rozbíjeli akce hostů.

David Stach
Raději hraju hokej, než jen buším do vrat, říká Stach

Vedoucí tým však nic nevzdával. V závěru si Škodovka ještě zahrála přesilovku, kterou umocnila odvoláním brankáře, jenže ani v šesti proti čtyřem neskórovala. Naopak před koncem jel sám na opuštěnou plzeňskou klec Tybor, stíhající Gulaš mu do střely hodil hůl a rozhodčím uznaný technický gól zpečetil porážku Škodovky. Ta už zítra hraje v Brně s Kometou.