Před úvodním buly uctili přítomní minutou ticha památku zesnulého člena plzeňské Síně slávy Jaroslava Pavlů, který hrával i v Brně.

První gól zápasu vstřelila Škodovka, a to z přesilovky. Rekonen střílel z voleje a puk proklouzl Kavanovi pod betonem – 1:0.

Radost fanoušků v plzeňské aréně ovšem trvala krátce, protože za 33 vteřin brněnský Pospíšil vyrovnal ranou do horního rohu Pavlátovy branky – 1:1.

V 17. minutě se Kometa ujala vedení. Při přesilovce se z předbrankového prostoru prosadil Kollár – 1:2.

Pro domácí mohlo být ještě hůř na začátku druhé třetiny, kdy Pospíšil střílel do poloprázdné brány, ale Pavlát se stihl přesunout a puk vyrazit.

Z utkání hokejové extraligy Škoda Plzeň - Vítkovice 2:1
Škodovka začala domácí trilogii výhrou a Vítkovicím zase víc odskočila

Ve druhé polovině prostřední části hry Škoda nejprve dostala dva dvouminutové tresty a nedisciplinovanost Plzně vyvrcholila trestem na pět minut a do konce utkání za Malákův faul kolenem na Kollára.

Před prohřeškem plzeňského obránce nastřelil Kollár břevno. A v závěru třetiny Pavlát vychytal Mosese.

Pětiminutovou výhodu jednoho hráče na ledě Kometa přece jen využila. Ve 43. minutě zakončoval Flek do prázdné brány – 1:3.

Škodovka se hnala za vyrovnáním, ale pokusy Dujsíka a hlavně Söderlunda zneškodnil 18letý gólman Brna Kavan.

Takhle útočník Jakub Pour dovezl puk do olomoucké sítě a snížením na 3:4 vykřesal v nedělním souboji naději pro Plzeň.
Odplata na Hané. Přestřelku zlomily přesilovky

Tři a čtvrt minuty před koncem duelu zkusila Plzeň hru bez brankáře a v polovině 58. minuty snížil Mertl, který tečoval Pourovu ránu z voleje – 2:3.

Jedenadvacet sekund před závěrečnou sirénou se Škodovce naskytla dvojnásobná výhoda šest na čtyři po vyloučení hostů, ale Brno záhy vyhodilo puk z obranné třetiny a domácím už nezbýval čas na vyrovnání.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, dostali jsme se do vedení, bohužel z následného střídání jsme inkasovali, což nikdy není pro mužstvo příjemné. Poté jsme prohrávali, navíc jsme měli plno vyloučených hráčů. Povedlo se nám ubránit oslabení tří proti pěti. Bohužel zřejmě rozhodl třetí inkasovaný gól. Závěr byl hektický, i když se nám ještě povedlo snížit na 2:3. Kluci bojovali, ale v utkání byla spousta chyb, Brno navíc hrálo velice dobře,“ řekl trenér Škody Plzeň Petr Kořínek.

Už ve středu (17.30) čeká doma plzeňskou Škodu dohrávka 29. kola s Českými Budějovicemi.

Škoda Plzeň (v bílém) - Rytíři Kladno
FOTO: Škoda si smlsla na Rytířích. Kanonádu zařídily přesilovky