Nový kondiční trenér Jan Snopek, bývalý hokejový obránce, který působil v extralize, ale zahrál si také v zámoří a na severu Evropy, hráče nijak nešetřil.

Hokejisté si užili posilování s vlastním tělem a následně intervalový běžecký trénink na kopci Homolka. Zhruba dvě a půl hodiny dřiny.

„Nic hezkého, ale musí to být,“ ulevovali si.

„Trénovat budeme jednou denně s tím, že trénink svou délkou odpovídá hokejovému zápasu. Hokeji, střídání zátěže a pauz, chceme přizpůsobit i náplň cvičení,“ vysvětloval Ladislav Čihák, který tým v nové sezoně vede jako hlavní trenér.

„Vše bude zaměřeno na rychlost a na sílu, která nám v minulé sezoně trochu chyběla,“ uvedl Čihák.

Středa bude herní.

„Kluci si zaběhají a k tomu si zahrají hokejbal. Ve čtvrtek odpoledne budou na programu fotbalové zápasy a páteční dopolední trénink zakončíme vyplaváním v bazénu. Sobota, neděle je volná,“ oznámil kouč.

Po třech týdnech v domácím prostředí čeká Indiány kemp na Šumavě s neoblíbeným taháním pneumatik. Následovat budou znovu tři neděle v Plzni a další kemp u Železné Rudy. Pak si teprve hráči na dva týdny odpočinou.

„I během volna se však kluci musí hýbat, což si ověříme při wingate testu a měření vo2 max. Testy provedeme také na začátku přípravy a před druhým šumavským kempem,“ řekl Čihák.

Úvodní trénink absolvovalo sedmnáct hráčů včetně nových tváří, brankáře Dominika Frodla a útočníků Vojtěcha Němce a Jana Eberleho.

Hostování z Českých Budějovic si v Plzni do konce další sezony protáhl obránce Roman Vráblík, který Škodovce vypomáhal už během play-off.

Asi nejzvučnější posila plzeňské ofenzivy Václav Nedorost se stejně jako stávající opory Milan Gulaš s Ondřejem Kratěnou připravuje individuálně.

„V zámoří se chystají Ryan Hollweg s Nickem Jonesem. Chybějí i reprezentanti Michal Moravčík s Davidem Skleničkou,“ doplnil Čihák.

Z výkonů obou mladých obránců na mistrovství světa je nadšený, i když to má pro klub stinnou stránku. O hráče je zájem v zahraničí.

„Klukům to přeju. Hrají perfektně, takže je jasné, že kolem nich krouží nějaké nabídky. Nic oficiálního zatím není, ale musíme být připraveni na všechny eventuality,“ řekl Čihák.

Zároveň s kolegy řeší problém kolem uprázdněného místa brankářské jedničky po Miroslavu Svobodovi, který se v NHL upsal Nashvillu.

„Nějaká jednání běží, ale zatím bez konkrétního výstupu,“ prohlásil Ladislav Čihák.