V pátečním duelu to však v Ostravar Aréně neplatilo.

Znovu vyrovnaný zápas celků z pomezí přímého postupu do play-off díky lepšímu finiši vyhrála domácí Ridera 2:1.

V každé třetině úporné hokejové bitvy z programu 30. extraligového kola padl vždy jediný gól.

Do vedení se v první části dostali domácí využitou početní výhodou.

Roman nabil Lvovi a bomba explzeňského útočníka prosvištěla v čase 14:45 do hostující sítě. Před brankářem Frodlem clonící Schleiss, další bývalý škodovák v sestavě Vítkovic, se ani nemusel pokoušet o teč.

Ve druhé třetině ale domácí další dvě přesilovky už nevyužili.

Tvrdou ránu od modré do hlavy schytala čerstvá vítkovická posila Poletín. Led opouštěl otřesený, ale zápas nakonec dohrál.

Výtiskovu nečekanou střelu lapil plzeňský gólman a Frodl skvěle zakročil i při dalším domácím útoku, kdy se stihl přesunout proti Stránskému.

A v 33. minutě zaúřadovala elitní škodovácká řada.

S šancí obránce Jonese si vítkovický gólman Bartošák ještě poradil, ale pak se parádní individuální akcí blýskl kapitán Gulaš.

Obral o puk domácího Gregorce, najel si mezi kruhy a Bartošáka propálil mezi betony.

Bylo srovnáno.

Plzeň se dostávala do tempa, domácím stále víc zatápěla a Bartošák jen se štěstím udržel vyrovnaný stav.

Osud zápasu se ve prospěch Vítkovic zlomil ve 49. minutě, kdy hosté nechali při vlastní přesilovce pláchnout Zdráhala a ten své sólo zakončil trefou mezi Frodlovy nohy.

Ridera pak už těsný náskok přes narůstající tlak Indiánů s přispěním Bartošáka uhájila. Ještě v čase 59:19 gólman zkrotil lapačkou Němcův pokus zblízka a udržel tři body pro Vítkovice.

Náladu si Škodovka zkusí spravit v neděli, kdy sehraje poslední zápas roku od 15.30 hodin v Chomutově.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC ŠKODA PLZEŇ 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Lev (O. Roman), 49. P. Zdráhal (Kucsera) – 33. Gulaš.
Rozhodčí: Hradil, Kika – Tošenovjan, Ganger.
Vyloučení: 3:5.