Ostrý nájezd Jana Ščotky z konce úterního utkání v Brně, kdy domácí hokejista sestřelil k ledu 17letého plzeňského beka Adama Jiříčka, rezonoval doma, ale na sociálních sítích se nevybíravý faul probíral dokonce až v zámoří.

Aby ne, když talentovaný zadák Škodovky je v hledáčků skautů NHL, kde v Columbusu působí už jeho starší bratr David.

Nárazem devadesátikilového soupeře otřesený mladík duel s Kometou (Plzeň padla 1:4) nedohrál a s otřesem mozku skončil v nemocnici.

Zdroj: Youtube

„V nemocnici zůstal Adam přes noc na pozorování. Co mám zprávy, tak nyní je už doma a má nařízený klid,“ oznámil trenér Petr Kořínek.

Kouč tak s mladým reprezentantem nemůže počítat v nadcházejících zápasech. Škodovka se v pátek střetne doma od 17.30 s poslední Mladou Boleslaví a v neděli hraje v Hradci Králové.

Hromadná bitka se strhla poté, co obránce Jan Ščotka srazil k ledu mladého plzeňského bek Adama Jiříčka, který otřesen nečekaným nárazem skončil v nemocnici.Plzeňští hráči se snaží pomstít soupeřům z Brna za hrubý faul Jana Ščotky na mladého Adama Jiříčka, který otřesen nečekaným nárazem skončil v nemocnici.Zdroj: hc-kometa.cz

Bez následků nevyvázl ani agresor Ščotka. Hned po nemilosrdné „kose“ dostal trest do konce utkání a teď mu přisolil předseda disciplinární komise Viktor Ujčík. Za napadení soupeře udělil Šcotkovi stopku na čtyři zápasy. „Na výši trestu měla vliv intenzita zákroku, úmysl zasáhnout protihráče, přestože nebyl v držení puku, i absence snahy hrát puk,“ píše se ve vyjádření.

„Trest je adekvátní. Hokej je sice tvrdá hra, avšak je třeba mít k soupeři nějaký respekt. I k sedmnáctiletému klukovi,“ komentoval vynesený verdikt Petr Kořínek.

Nyní se už soustřeďuje na souboj dvou Škodovek. Jedenáctá Plzeň má před Bruslaři na čtrnácté příčce náskok sedmi bodů a soupeře chce udržet u dna tabulky.

„Znovu to bude boj o šest bodů a doma chceme uspět,“ uvedl Kořínek.

Ještě v živé paměti je první vzájemný duel v Mladé Boleslavi, v jehož závěru Indiáni předvedli parádní obrat z 0:3 na výhru 4:3. „Boleslav teď přivedla nějaké posily, nebude to lehký zápas,“ podotkl trenér Kořínek.

Naposledy v úterý ani jeden z týmů neuspěl, Bruslaři padli doma s Pardubicemi. Na Plzeň by mohli vyrukovat nově se slovenským útočníkem Filipem Krivošíkem.

Hromadná bitka se strhla poté, co obránce Jan Ščotka srazil k ledu mladého plzeňského bek Adama Jiříčka, který otřesen nečekaným nárazem skončil v nemocnici.
Hokejovou Škodovku dohání stará pravda. Bez gólů nejsou body

Přijďte s plyšáky

V bitvě Škodovky s Bruslaři půjde i o dobrou věc. Páteční zápas bude věnován dětem. Pokud je chcete podpořit, vezměte s sebou na utkání plyšáky, vzkazuje plzeňský klub příznivcům. Plyšáky pak fanoušci po prvním gólu Indiánů zasypou led a nadílka bude věnována pacientům dětského oddělení Fakultní nemocnice Plzeň. To ale není vše. Už před zápasem i během něj bude stadionem procházet Mikuláš s dárky pro malé příznivce Indiánů.