Po 21 letech hokejisté Plzně nastoupí ve finále a někteří příznivci modrobílých nechtějí čekat až na víkend, kdy se série ze Zlína přestěhuje do Plzně.

Autobus s fanoušky proto dnes ráno v 7:30 hodin nabral směr Zlín. Na Moravě odehrají dnes a zítra Indiáni úvodní duely finále.

Podle šéfa fandů Zdeňka Pavla požene Škodovku proti Ševcům zhruba 150 fandů. „Na první zápas nás bude tak 132 a na druhý, zítřejší, zápas dorazí další skupina lidí," řekl Pavel, který výjezd do Zlína organizuje.

Pro něj to bude první možnost vidět na vlastní oči Škodovku ve finále na ledě soupeře. Před 21 lety o zápasy v Trenčíně přišel. „Napálil nás podvodník. Během play – off jsme vzali do party nějakého chlápka. Říkal, že má dodávku a po republice rozváží zboží. Slíbil, že nás, osm lidí, vezme do Trenčína a předem od nás vybral stovku jako zálohu. Jenomže pak už se neukázal," vzpomíná Pavel.

Kdo se nechce plahočit stovky kilometrů do Zlína, může fandit v restauraci Na Spilce. „Projekce zatím plánujeme jak na oba úvodní zápasy ve Zlíně, tak na víkendové domácí zápasy z Plzně." Program Na Spilce bude začínat vždy hodinu před úvodním buly," řekl marketingový ředitel rádia Kiss Proton Jiří Pěč.

„Fanoušci se mohou těšit na soutěže o ceny z Indiánského fanshopu a v úterý a ve středu také tipovací soutěže o několik posledních vstupenek na domácí zápasy," dodal Pěč.

Na Spilce se bude promítat na šesti velkoplošných obrazovkách.

K finálovým mačům upírají pozornost i sázkaři. „Tři čtvrtiny z nich tipují mistrem Plzeň," informoval včera mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

Bookmakeři přitom hodnotí šance obou klubů jako vyrovnané. Na to že získá titul Zlín vypsal Tipsport kurz 1,9:1. Na vítězství Plzně si můžete vsadit při kurzu 1,8:1.