Tehdy dvaačtyřicetiletý bek ve službách karlovarské Energie zdvihl nad hlavu trofej českého šampiona a počet svých startů v extralize přitom zaokrouhlil na rekordní počet 1035 zápasů.

V úterý si zářivé momenty znovu připomněl. Oficiální rozloučení připravilo Řezníčkovi před derby s Plzní vedení Energie.

Gratuloval mu rovněž plzeňský kapitán Martin Straka jako zástupce klubu, ve kterém oslavovaný matador odehrál podstatnou část své kariéry. Hold malému velkému obránci vzdávali bouřlivým aplausem vstoje také diváci. Příznivci obou táborů skandovali jeho jméno.

„Bylo to příjemné, díky. Až mi běhal mráz po zádech,“ říkal Řezníček. „A hlavně úplně jiné než předtím, když jsem stál na ledě jako hráč.“

Jak jste potom viděl zápas dvou týmů, k nimž máte blízký vztah?
Pokud to šlo, tak jsem si derby užíval. Bylo vidět, že obě mužstva jsou po sváteční pauze nabitá energií, zápas měl solidní tempo. Šťastnějším v něm byly ale Vary.

Co podle vás rozhodlo o drtivé porážce Plzně?
Plzeňáci byli sice favority, ale v první třetině inkasovali rychle tři góly a to se pak těžko srovnává. Přitom nezačali špatně. Trefili tyčku, masku Mensatora. Kdyby z toho byl gól, vyvíjel se ten zápas možná jinak.

Plzeň vládne extralize a obhájce titulu Energie je dole. Vy jste to čekal?
Plzni jsem věřil, že dokáže navázat na výkony z minulé sezony. Pod novým trenérem se sice chvíli hledala, ale teď už Straka a spol. jedou naplno. A Energie? Ta bude mít problém se probít alespoň do předkola play off. V úterý však vykročila tím správným směrem.

A tipnete si, kam až by mohly ať Vary nebo Plzeň letos dojít?
Těžko soudit. Plzeň si nejspíš udrží pozici v popředí tabulky, ale play off je pak úplně jiná soutěž. A Varští se nejdříve musí vůbec do vyřazovacích bojů kvalifikovat.