Kromě křestního jména však oba gólmani mají společného mnohem víc. Jsou mladí, talentovaní a zvyklí na zápřah. Zatímco 22letý Frodl patřil v uplynulé sezoně k nejvytíženějším gólmanům v extralize, o dva roky mladší Pavlát zase v druhé nejvyšší soutěži.

„Plzeň je hokejové město, Škodovka dlouhodobě jede a tým hraje nahoře. Navíc jsem viděl, kolik mladých gólmanů tu prošlo a že se nakopli k výborným výkonům. Teď se je budu snažit napodobit,“ vysvětluje Pavlát, proč kývl na nabídku plzeňského klubu.

Za sebou má fantastickou sezonu. Chomutov na něj po pádu z extraligy vsadil, stal se jedničkou a odvděčil se parádními výkony.

Rodák z Tábora, kde odstartoval i svou hokejovou dráhu, zasáhl do 52 z 58 zápasů a patřil mezi brankářskou elitu Chance ligy.

Úspěšností zákroků 92,26 procenta byl Pavlát čtvrtý v pořadí a průměr 2,53 inkasované branky na zápas ho řadil na osmou příčku. S 2 990 odchytanými minutami byl ale jasně nejvytíženějším gólmanem soutěže a ještě vychytal čtyři čistá konta. Přesto mezi Indiány zamířil s pokorou.

„V Plzni je jedničkou Dominik Frodl. Já mu chci krýt záda, a pokud dostanu šanci, budu se snažit odvést maximální výkon,“ uvedl Pavlát.

Jeho otec byl rovněž hokejovým brankářem a syna pojmenoval po slavném Dominiku Haškovi. Teď vytáhlý, 185 cm vysoký borec, který do Chomutova zamířil z jihu Čech už v dorosteneckém věku, věří, že ve Škodovce svou kariéru posune zase výš.

V extralize se přitom Pavlát dostal do brány už před třemi roky v utkání, v němž Piráti hostili zrovna vedoucí Plzeň. A šlo o pekelnou premiéru.

„Asi po dvaceti sekundách jsem hned z první střely dostal gól a druhý dotyk s pukem bylo vyhození mimo hřiště, takže vyloučení na dvě minuty. No a po čtvrtém inkasovaném gólu před půlkou utkání jsem šel ven z brány,“ vybavil si gólman.

Piráti tehdy utkání vyhráli v prodloužení. „I pro mě to byla cenná zkušenost a jsem rád, že i potom jsem v bráně Chomutova posbíral v extralize nějaké další minuty,“ podotkl Pavlát.

Jeho příchod na západ Čech byl vzhledem k finančním problémům chomutovského klubu oznámen teprve nedávno, ačkoliv s týmem Indiánů trénoval od startu kondiční přípravy.

„Začátek byl těžký, ale tak to je normální. Něco jsem dělal i předtím doma, jenže trénink v Plzni je přece jen náročnější. Ale je nutné se připravit, aby to pak v sezoně mohlo být výborné,“ řekl s úsměvem Dominik Pavlát.