Domácí začali od podlahy. Hostující obrana a brankář Roman Málek nestíhali.

Už v 5. minutě padli. Netík otevřel skóre, ale Plzeň za dalších pět minut srovnala. Přesilovku využil Benák. Sparťané přesto vyhráli první dějství. Ve 13. minutě přišla náhoda, štěstí a pech v jednom. Po vhazovaní Melichárek bez přípravy překvapil. A to doslova. Střela z téměř nulového úhlu skončila za betony plzeňského brankáře. Málek neměl den. Po přestávce se už nevrátil. Skončil.

Do druhé třetiny vyjel v masce Martin Altrichter.

Sparťan. Tedy ještě před pár dny sparťan.

Dlouho s čistým štítem nevydržel. Po třech minutách mu vstup v dresu nepřítele zprotivil Netík. Zbytek prostředního dějství vyhrával ale on nad domácími střelci.

A tak na druhé straně zaúřadoval Tomáš Vlasák. Časomíra odkrojila polovinu duelu, když zkušený útočník dostal přihrávku.

Jel sám na Dubu.

Nemýlil se. Plzeň prohrávala už jen o gól.

Jenže, jenže…

Sedmnáct sekund uběhlo z poslední části, diváci ještě neseděli, pomalu se trousili s kelímky ke svým sedačkám, ale Ton na nic nečekal – 4:2. Puk skončil pod horní tyčkou. Divíšek stačil snížit. Dvořák vyrovnat. A v 65. minutě rozhodl opět Divíšek.

„Jsem rád, že to takto dopadlo,“ ulevilo se plzeňskému asistentu trenéra Františku Černému. A jeho sparťanský kolega Marian Jelínek? „My jsme nezískali bod, ale dva ztratili.“

V dalším utkání se Lasselsberger střetne od 17.30 doma s Vítkovicemi.