Erik Hrňa si po výměně do Plzně připsal v jedenácti duelech čtyři body za dva góly a dvě přesné přihrávky, Ján Sýkora za devět odehraných utkání nasbíral pět bodů za čtyři góly a jednu asistenci. Oba hráči po dohodě klubů tedy zůstávají do konce sezóny v aktuálních působištích, Erik Hrňa v Plzni a Ján Sýkora v Třinci.

„Sledovali jsme výkony obou hráčů, jak Janka tam, tak Erika tady a dlouho jsme váhali. Po utkání Třince v Plzni jsme se sešli s představiteli Třince, kteří nám řekli svoje přání, aby Ján Sýkora zůstal v Třinci. My jsme si vzali čas na rozmyšlenou, ale po dohodě s trenéry jsme se dnes dohodli," říká sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Erik Hrňa v posledních zápasech nastupoval po boku Miroslava Preisingera a Tomáše Svobody, což se ukázalo jako velmi zajímavé spojení. „Nedařilo se nám v posledních čtyřech zápasech, ale ten potenciál v nich je. V Chomutově dali góly všichni tři a do dalších zápasů v téhle lajně vidíme potenciál. Věříme, že se budou pořád zlepšovat a ta nejlepší forma přijde," dodává Tomáš Vlasák.

Spokojenost panuje i u samotného hráče. „Jsem za tento výsledek hodně rád. Do posledních chvíle se nevědělo, jak to dopadne, co bude. Teď se celá situace vyřešila a jsem rád, že můžu zůstat v Plzni a pomáhat k co nejlepším výsledkům, ambice jsou v Plzni stejné jako v Třinci, momentálně asi trochu vyšší," říká k prodloužení hostování Erik Hrňa.

Plzni se pomalu začíná zmenšovat marodka, na které jsou útočníci Johnson, Hollweg a Schleiss, pro kterého už letošní sezóna skončila. „Nick Johnson už je v plném tréninku a v tomto týdnu už naskočí do utkání. Co se týká Ryana, tak tam jsou prognózy zatím takové, že by do zápasů mohl nastoupit po reprezentační přestávce," uvádí Tomáš Vlasák.