Pro Plzeň šlo o čtvrtou výhru ve čtvrtém herním testu před sezonou

Hatrrickem přispěl k demolici soupeře mladý útočník Petr Eret.

Klatovskou síť rozvlnil postupně v 16. a 38 minutě, aby poté v 55. minutě svým třetím zásahem debakl domácích zpečetil.

„První gól jsem dal v přesilovce z dorážky. Před druhou brankou mi to Kuba Pour hodil perfektně na volej mezi kruhy a hattrick jsem završil v početní výhodě znovu po parádní přihrávce. Klukům jsem taky poděkoval,“ říkal člen zlaté plzeňské juniorky ze sezony 2016/17.

Hned další sezonu nakoukl Eret na tři zápasy do extraligového áčka Škody, ale nezakotvil tu.

„Jsem na hraně sestavy a o místo stále bojuju,“ připustil dvacetiletý odchovanec, který v uplynulé sezoně pendloval mezi plzeňskou juniorkou a první ligou v Litomeřicích.

Šest zápasů odehrál člen širšího kádru české dvacítky také za druholigové Klatovy.

„Je to partnerský klub Škodovky. I teď tu je řada kluků od nás, což se projevilo na vyhecovanosti zápasu. Padlo ale hodně gólů, tak snad se to divákům líbilo,“ podotkl Eret.

Do startu extraligy zbývají necelé tři neděle (Plzeň začne ve čtvrtek 12. září na Spartě), jenže už příští týden čeká Indiány ostrý vstup do Ligy mistrů.

Západočeši v evropské soutěži obhajují třetí místo a rádi by navázali na úspěšnou jízdu, která pro ně skončila až v semifinále.

Hned na úvod čeká Škodovku domácí dvojboj se severskými soupeři. Ve čtvrtek hostí Indiáni finskou Hämennlinnu (17.00) a poté v sobotu Rungsted z Dánska (17.45). Třetím soupeřem obhájců extraligového bronzu je švýcarský EV Zug s Janem Kovářem.