Hokejové příznivce naštvaly trejdy jejich oblíbence beka Michala Houdka a reprezentačního gólmana Dominika Pavláta do Pardubic. Fanouškovské sdružení Škodovácí Plzeň zveřejnilo v podcastu Haló, tady škodovácí! vysvětlení klubového vedení.

„Poté, co jsem si vyslechl informace vedení, tak jsem se uklidnil, protože po těch výměnách jsem nespal. Vysvětlení klubu dává smysl, pokud člověk chce a má ve vedení důvěru, tak si v jeho zdůvodnění odpověď najde. Doufáme, že to také tak vezmete,“ říká fandům ve videu Afu, jeden z tvůrců podcastu.

„Martin Straka zdůvodnil výměnu Michala Houdka takto: Výměna nebyla iniciována klubem, ale nabídka přišla z Pardubic. Hledali jsme obránce praváka, z Pardubic přicházel v úvahu Martin Bučko. Michal si přál, aby ho klub uvolnil,“ citoval spoluautor podcastu Haló, tady škodovácí!

Urostlý zadák Michal Houdek patřil ke stabilním členům škodovácké defenzivy.
Hokejista Houdek odchází do Pardubic za obránce Bučka

„Z fanouškovského pohledu je to rána, ale dokážeme pochopit, že výměnou získáme hráče, který chybí,“ dodal Petr, druhý autor podcastu.

Jako fanoušek by se nezbavoval Pavláta, ale… „Ekonomické důvody mi dávají smysl. Navíc Dominik měl sám zájem přestoupit a v listopadu odmítl novou smlouvu. Peníze za Pavláta prý budou stačit na roční plat top gólmana na příští sezonu, kterého sežene Ruda Pejchar,“ vysvětlil Petr.

Součástí výměny byli obránce Bučko a brankář Klouček, kteří budou trenérům k dispozici už v pátečním utkání v Č. Budějovicích.

Milan Klouček ještě v dresu Pardubic.
Pavlát a Hrabík skončili v Plzni. Z Pardubic naopak přišel Klouček