Uskutečnilo se na základě domluvy tří letošních padesátníků – Milana Voláka, Petra Kořínka a Josefa Řezníčka. Jediný prvně jmenovaný do zápasu nezasáhl, zbylí dva se dokonce prosadili gólem.

Zápas nakonec vyhráli čeští veteráni 7:6 po samostatných nájezdech. Třetiny byly vždy vyrovnané – 2:2, 2:2 a 2:2.

„O výsledek ani moc nešlo, spíše šlo o ten charitativní podtext a oslavu s kluky, kteří tu prožili několik krásných let," má jasno Petr Kořínek, který padesátiny oslavil na začátku listopadu.

Pozítří je bude mít i Josef Řezníček, bývalý obránce, který jako první překonal hranici 1000 extraligových zápasů a momentálně této soutěži šéfuje. „Podali jsme dobrý výkon, ale prohráli jsme, takže se mi to moc dobře nehodnotí," řekl po zápase. „Soupeř byl ambiciózní, navíc měli trenéra, který nerad prohrává," doplnil.

V Plzni toho oba dva zažili mnoho. Na otázku, kterou vzpomínku si vybavují nejradši, odpověděli jak Josef Řezníček, tak Petr Kořínek shodně – sezona 1991/1992, kdy to západočeský celek dotáhl až do finále federální ligy proti Trenčínu.

„Vybavuji si ten plný zimák. Byl to skvělý ročník, moc se nám dařilo," usmívá se při vzpomínání Petr Kořínek. „I když jsem se toho finále 1992 neúčastnil, tak to jsou strašně silné zážitky. Zanechalo to ve mně velkou stopu," doplňuje ho Josef Řezníček.

Návrat na ledovou plochu si pochopitelně moc užili, ale přiznali, že úplně jednoduché to nebylo. „Zpět na ledě je člověk čím dál méně, takže je to stále těžší a těžší," nechal se slyšet „Řízek." Podobně hovořil i „Petis": „Je mi už padesát, takže nic moc… Dělám si srandu. Zatím to jde, ale chtělo by to více potrénovat."

Diváci se skvěle bavili. Velké podpory se dočkal například brankář Dušan Salfický, který v roce 2000 pomohl skvělými výkony Plzni k bronzové medaili.

Kotel několikrát vyvolával jeho jméno a Salfický neváhal během hry přijet před něj, sundat helmu a poklonit se – tak, jako tomu bývávalo dříve při děkovačkách po vítězných utkáních.

Diváci si neodpustili ani oblíbený pokřik – Zůstaň v Plzni, Dušane! „Po zápase jsem v Plzni ještě zůstával, ale samozřejmě jsem se pak musel vrátit za rodinou," usmívá se Dušan Salfický.

A na závěr přišla ještě jedna skvělá zpráva – na podporu léčby Lukáše Knížka, který je vnukem dlouholetého hráče a plzeňského trenéra Miroslava Mencla a jako mladý sportovec onemocněl vzácnou formou zánětu míchy, se vybralo 137 tisíc a sto korun.

Veteráni Škody Plzeň – Veteráni České republiky 6:7sn. (2:2, 2:2, 2:2 – nájezdy 1:2).

Branky: 5. Klimt, 7. Beránek, 24. Řezníček, 29. Andrašovský, 31. Kořínek, 43. Matějovský – 3. Maškarinec, 7. Král, 16. Ťoupal, 26. Turek, 41. Ščerban, 44. Peterek, rozh. náj. Nedvěd.

Veteráni Plzně: Pejchar (16. Salfický) – Řezníček, Jonák, Tichý, Špaček, Výborný, Hanzlík, Setikovský – Živný, Kořínek, Andrašovský – Klimt, Straka, Beránek – Matějovský, Pospíšil, Barchánek. Trenéři: Zdeněk Haber a Miroslav Mencl.

Veteráni Česka: Altrichter (23. Mařík) – Ščerban, Dvořák, Nedvěd, Maškarinec, Malinský, Posmyk – Ťoupal, Král, Turek – Žemlička, Zelenka, Kucharčík – Hosták, Peterek, Látal. Trenéři: Jan „Gusta" Havel a Milan Nový.