„To ne. V úterý mají hráči volno, ale den po zápase dostávají do těla. Také proto, že týdnů jen s dvěma zápasy už moc nebude a na fyzičce je třeba pracovat,“ vysvětloval trenér Ladislav Čihák.

S výhrou za dva body je kouč spokojen. Zvlášť po ztraceném prodloužení doma se Spartou, navíc proti soupeři, který předtím třikrát zvítězil.
„Výhra se nerodila lehce, kluci to ale ubojovali,“ ocenil plzeňský kouč. „Důležité bylo, že jsme v první třetině rychle srovnali na 1:1 a uklidnili jsme se. Ve třetí třetině jsme Vítkovice přehrávali, ale nevyužíváme šance a hlavně nás srážejí zbytečná vyloučení,“ upozornil Čihák.

Škodováci v urputné bitvě v Ostravar Aréně inkasovali devět dvouminutových trestů. Kapitán Milan Gulaš navrch desítku a stejně tak obránce Conor Allen, který navíc musel předčasně pod sprchy.
„Ačkoliv šlo vesměs o fauly z přemíry snahy, někdy po oplácení, tak to byly fauly. A těch se musíme vystříhat. Oslabení jsme sice dobře bránili, domácí využili jen jednu přesilovku, ale stojí to spoustu sil,“ zdůraznil Čihák.
Nervy v závěru první třetiny neudržel ani Gulaš.

„Předtím tam byly zákroky, které byly fauly a nic. A já jdu ven za běžnou věc, a ještě nás pošlou do tří. To se mi nelíbilo. Navíc následoval atak od Rosti Olesze. Bylo to bránění ve hře a když se ozvu, tak koupím desítku. To mě ale neomlouvá,“ připustil útočník.

„Věděli jsme, že Vítkovice mají silný mančaft a hrají ostrý hokej. Což se potvrdilo. Dva body jsou cenné a máme se od čeho odpíchnout do dalších kol,“ prohlásil Gulaš a pochválil běloruského brankáře Dmitrije Milčakova.
„Byl to Dimův zápas, chytal skvěle a podržel nás. Stejně jako předtím Frodlík (Dominik Frodl). Oba jsou to výborní gólmani,“ řekl ostřílený forvard.

Sám k výhře přispěl dvěma asistencemi. Druhou nabil na vítězný gól Davidu Stachovi .
„Vyhráli jsme buly, Guli mě ideálně našel před brankou a já hned vystřelil,“ popsal trefu Stach.
Plzeň je po čtyřech kolech sedmá. V pátek hraje Škodovka na ledě posledního Chomutova a v neděli potom doma hostí předposlední Pardubice (začátek v 16.30 hodin).

O víkendu se k týmu po příletu ze zámoří konečně připojil také americký obránce Nick Jones.
„Nicka nyní čekají testy a nejspíš hodně práce na fyzičce,“ sdělil trenér Ladislav Čihák.

Fotbalisté Viktorie Plzeň nezvládli pondělní dohrávku devátého kola FORTUNA:LIGY a v souboji dvou účastníků evropských pohárů podlehli v Jablonci hladce 0:3.
Viktoria dostala lekci od Jablonce