„Mám úplně čistou hlavu, bez myšlenek na cokoliv,“ usmíval se dopoledne Důras. „A to máme před sebou ještě jednu fázi,“ hrozil se šestadvacetiletý forvard.

Nejproduktivnější hráč Lasselsbergeru a spolu s Tomášem Divíškem i nejčastější autor plzeňských gólů.

Ve 49 zápasech nastřílel Důras 19 gólů, na dalších 17 branek přihrál. Tahle bilance řadí pravé křídlo vysoko i v bodové hitparádě extraligy. Je třetí, za Tonem ze Sparty a litvínovským Lukešem.

Poslední gól jste napálil v neděli do sítě Pardubic, jenže předtím dvanáct zápasů nic.
Střelecky se mi teď nevedlo, ovšem zase jsem pár branek připravil pro kluky, což se také cení. Ale jsem rád, že jsem opět nějaký gól dal. Zda je to obrat k lepšímu, ukáže až čas.
 
Nakolik tohle trápení souviselo s vaším odtržením od parťáka Petra Vampoly?
Trenéři tím sledovali určitý záměr. Je to změna, ale věřím, že se můžu rozstřílet i vedle Tomáše Divíška. Ovšem v bojích o play off se vychází víc z obrany, hraje se úporněji, a tím je i těžší se prosadit.
 
Jak moc mrzí nedělní porážka 1:3 v Pardubicích?
Je to škoda. Do Pardubic jsme si jeli pro body, které by nám nejspíš už daly jistotu účasti alespoň v předkole play off. Doplatili jsme však na špatný vstup do zápasu a vyšli jsme zkrátka. Po pauze nás čekají ještě tři utkání, se Zlínem, v Liberci a se Spartou. V těch se rozhodne.
 
Studujete rozpis zbývajících kol? Zvažujete, jak těžký los mají vaši největší soupeři?
Ne. Počítání mě nebere, stejně si to musíme uhrát na ledě. Klíčový pro nás bude už souboj příští středu doma s předposledním Zlínem. Pokud ten vyhrajeme, a my věříme, že ano, neměli bychom už z desítky vypadnout.
 
Ovšem Plzeň na sedmé příčce a s odehraným zápasem navíc dělí od jedenáctého Znojma čtyři kola před závěrem jen pět bodů.
Zároveň jsme jen čtyři body za šestkou, za přímým postupem do čtvrtfinále. Můžeme jít nahoru, stejně jako dolů. Ale než spekulovat, bude lepší se spolehnout sami na sebe. Na to, že během nynějšího přerušení extraligy dobře potrénujeme a konec zvládneme.
 
Jakou roli v tom sehraje porážka Plzně v předehraném utkání padesátého kola na Slavii?
Snad žádnou. Pokud porazíme Zlín, tak by se nás zbývající výsledky toho kola neměly výrazněji dotknout.
 
Reprezentační trenér Hadamczik vás pro Švédské hry vedl mezi náhradníky. Sledoval jste proto v minulých dnech nějak víc vyzvánění mobilu?
Ani ne. Pravých křídel je v nároďáku dost. Pro mě je teď prioritní extraliga, úspěch týmu. Na tom mi záleží.