Po úvodním vítězství nad mistry z Třince totiž na hokejky plzeňských Indiánů sedla bída, po pěti porážkách v řadě jsou v extralize předposlední a utkají se s celky v tabulce těsně nad sebou.

V neděli vyzve třináctá Škodovka doma už od 15 hodin o místo lepší Vítkovice a v pátek hraje na ledě jedenácté Olomouce (v 18.00).

„Nezbývá než hrát jednoduše a zvítězit,“ prohlašuje obránce Tomáš Dujsík.

Tomáš Dujsík.Tomáš Dujsík.Zdroj: hcplzen.cz

Pro 30letého zadáka bude páteční duel na Hané ještě o něco vyšponovanější. Do Plzně přestoupil v létě právě od Kohoutů. „Takhle to vyšlo, ale nemůžeme se koukat na to, s kým zrovna hrajeme. Je třeba se zahryznout a přetavit ten náš chtíč ve vítězství za tři body,“ přeje si bek.

Připouští, že čelí hecování z předchozího působiště, kde odehrál šest sezon. „Pár zpráv jsem dostal, ale zatím v přátelském duchu. Což se ale na ledě určitě změní,“ je si vědom Dujsík, který si extraligu zahrál i za rodné Brno či Karlovy Vary.

Urputností vyhlášené bitvy mezi Plzní a Olomoucí zná, takže nečeká, že by to nyní mělo být jinak. „Oba mančafty jsou dole a oba budou chtít urvat výhru za každou cenu. Já však věřím, že my budeme chtít víc,“ zdůrazňuje.

Kohouti si zatím ze sedmi startů připsali dvě vítězství a naposledy přidali bodík ve Vítkovicích po prohře v prodloužení. Stejně dopadla minule Plzeň doma v nepovedeném duelu s posledním Kladnem. „Snažil jsem se to hodit za hlavu, i když to bylo těžké. To utkání nebylo dobré. Ale hned v pondělí začala příprava na Olomouc,“ říká bek.

A jak se vyrovnává s narůstající sérií neúspěchů? „Někomu pomůže, že si jde zacvičit, někdo vypne hlavu u her nebo v přírodě. U mě je to pokaždé jinak. A také spolupracuji s mentálním koučem,“ prozrazuje obránce.

Velkou váhu klade i na atmosféru v mužstvu. „Kabina funguje, s klukama se povzbuzujeme, to je super. Jenže doba hájení skončila a my od sebe musíme vzájemně vyžadovat víc zodpovědnosti. Jen tak začneme zase získávat body, které nutně potřebujeme,“ uzavírá Tomáš Dujsík.

Lucie Mužíková opustí hokejovou Škodu Plzeň.
Lucie Mužíková končí ve Škodovce jako marketingová manažerka a tisková mluvčí