Střílí góly, na další přihrává a po neděli se už také vyhoupl do čela kanadského bodování celé extraligy.

K zničení Liberce přispěl dvaatřicetiletý forvard hned pěti body za dva góly a tři asistence a v přímém souboji tak předstihl libereckého kapitána Petra Nedvěda.

„Petr je hokejová persona a být před ním v produktivitě, toho si cením,“ říkal Duda po zápase.

Stejně jako Nedvěd má Duda na kontě 44 bodů, ale na vrchol statistiky ho posunul větší počet vstřelených gólů – 21 zásahů oproti 17.

V duelu s Libercem jste se bleskově ujali vedení a pak se s góly roztrhl pytel. Který moment rozhodl o jednoznačné výhře Plzně?
Nejspíše už první třetina, kterou jsme vyhráli 4:2. Sice jsme rychle vedli, ale Liberec pak skóre dvěma využitými přesilovkami otočil. Bylo důležité, že nám neodskočili nějak víc a naopak my jsme téměř hned srovnali a přidali i další dva góly.

Na začátku druhé třetiny jste byl při nájezdu na libereckého gólmana faulován a trestné střílení jste zakončil jednou rukou – parádou á la Forsberg. To jste plánoval?
Jak rozhodčí nařídili trestné střílení, hned jsem věděl, že bude Forsberg. Snažil jsem se tu fintu udělat co nejlíp, abych dostal puk tam, kam potřebuji. Nemám moc dlouhé ruce a navíc čeští gólmani tolik nejezdí, takže dát jim takhle gól není lehké.

Na ledě z vás sálá sebedůvěra, pohoda a jste úspěšný. Z čeho vše pramení?
Je to trochu o štěstí, ale hlavně o spoluhráčích. Pro mě jako křídlo je důležité, abych měl dobrého centra, který mě zásobuje přihrávkami a má hokejové myšlení. Je tak paráda hrát s ´Kovim´ (Kovář) nebo s Vencou Pletkou, který zase na ledě odvede spoustu práce. Všichni tři jsme si sedli. Ale to samé je, když hraju s ´Mártym´ (Straka) nebo s Vlasákem.

Platí teď o Plzni, že své soupeře drtí ofenzivou?
Je fakt, že hrajeme všechno do útoku. My snad ani neumíme pořádně bránit a musíme každého přestřílet. Na tom bychom měli v poslední čtvrtině základní části zapracovat a připravit se na play off.

Už přemítáte z jaké pozice by pro tým bylo výhodnější vstoupit do vyřazovacích bojů?
Já na tabulku vůbec nekoukám, nepřemýšlím o tom. Když chceme vyhrát, tak musíme porážet každého. A na výchozí pozici zase tolik nezáleží. Naopak, musíme být pořád hladoví, lovit, vyhrávat a ne kalkulovat. Chleba se bude lámat až v play off. Plzeň na velký úspěch čeká hrozně dlouho a chce ho.