V Kajot Areně na něj brněnští fanoušci hučeli, zasypávali ho urážkami, ale dravý forvard si z toho nic nedělal.

Vstřelil parádní gól, když po pobídce centra elitní indiánské řady Martina Straky z bezprostřední blízkosti přelstil gólmana Sasu Hoviho. A už v první třetině urputného souboje nabil Tomášovi Vlasákovi na otvírací gól. I tak se jeho parta musela po samostaných nájezdech sklonit před Kometou a ve třetím extraligovém kole prohrála 2:3.

„Oba gólmani chytali parádně,“ hlásil také po zápase dvaatřicetiletý útočník.

Jak vnímáte zápasy v Brně, kde vás publikum zdá se nemá příliš v lásce?
Fandí mi (ironicky – pozn. red.) Co na to říct… Vždycky, když někdo na někoho řve, křičí na dobré hráče. Tak to beru. Lidi si zaplatili lístky. Fandí svému týmu. A že někoho nemají rádi? Nepřemýšlím nad tím. Soustředím se sám na sebe.

V první třetině utkání jste měli navrch, proč jste nakonec neuhájili vedení?
Byl to skvělý zápas. Měl tempo i obrovské nasazení. Lidi, kteří přišli nebo se dívali na televizi, se určitě bavili. Jednou jsme tlačili my, jednou Brno. Vyhrálo trochu šťastnější mužstvo.

Na ledě dlouho dominovali brankáři. Sasu Hovi i brněnský odchovanec v plzeňské brance Adam Svoboda.
Jo, skvěle chytali. Jak Áda i Hovi předváděli parádní zákroky.

Proti Hovimu jste se poté rozjel i při penaltovém rozstřelu. Zkusil jste originální řešení, proč nevyšlo?
Zkoušeli jsme, co se dalo. Čekal jsem, jestli mě trenér na nájezd určí. Už předem jsem věděl, co udělám. Myslel jsem, že Sasu trošku vyjede, půjde se mnou, ale zůstal na čáře. Škoda, i tak puk málem spadl do branky. Je to vždycky hop nebo trop. Možná jsem si ho mohl ještě trochu víc připravit.

Pohybem jste Hoviho chtěl vytáhnout do strany, puk nechal u druhé tyče, ale gólman ho stihl zastavit betonem.
Štěstí přeje připraveným.

Máte tu fintu vypilovanou z tréninku?
Dlouho jsem ji nedělal. Naposledy jsem ji zkoušel kdysi na Karjala Cupu ve Finsku. Trenér Vláďa Růžička se pak se mnou dva dny nebavil. V roce 2000 to byl gól roku ve Western Hockey League (nižší zámořská soutěž – pozn. red.).

Plzeň předtím všechny zápasy v Brně od vstupu Komety do extraligy vyhrála, a Moravané toužili bilanci zlomit. Explzeňský útočník Jakub Koreis třeba prohlašoval, že Straka s Vlasákem jsou také jen lidé. Vnímali jste to?
Jo, něco jsme četli. Divím se, že Kuba vůbec něco takového říká. Myslím, že máme dobrý tým. Kluci si věří a ví, na co chceme v sezoně dosáhnout. Je jedno, jestli se daří nám nebo jiným útokům. Snažíme se hrát co nejlíp. Proti Brnu jsme odehráli dobrý zápas, bez hrubých chyb. Zápasu slušela remíza.

Zápas nedohrál Tomáš Vlasák. Jak to s ním vypadá?
´Žárovka´ bude dobrej, má jen naražený bok. Fyzioterapeuti ho dají do kupy (smích).