V závěru třetí třetiny svým gólem rozbouřil v hledišti ČEZ Areny vítěznou náladu, přesto nakonec Škodovka svého soka přemohla až v nájezdech.

Zaskočila vás nějak hra soupeře, který vám dlouho vzdoroval svým nasazením i obětavostí?

Ani ne. My jsme věděli, co budou Vary hrát. Že budou bránit, dají do hry maximální obětavost a budou čekat na nějaké šance, které vyplynou z naší útočné hry. Ale myslím, že kdo byl na derby, tak viděl, že nás trápí koncovka. Že si sice vytvoříme spousty šancí, ale góly nedáváme. A jak chceme za každou cenou útočit, vyplynou z toho nějaké chyby v defenzivě, z čehož potom těží soupeř. Jako teď s Vary. Energie měla až příliš přečíslení dvou na jednoho, tří na dva. Toho se musíme v dalších zápasech vystříhat a být trpěliví. My se potřebujeme chytit střelecky a pak to pojede.

Zápas jste začal v prvním útoku s Martinem Strakou a s Pletkou, ale souboj jste dohrával po boku Kašpaříka a Kratěny. Přinesly ty změny nějaké zlepšení?

Střelecky se trápíme a trenéři pochopitelně hledají způsob, jak to změnit, abychom se v ofenzivě víc prosazovali. Pro mě osobně a myslím, že ani pro ostatní kluky to není žádný problém. V prvních dvou lajnách jsou natolik zkušení hráči, navíc se dobře známe, takže kdo s kým hraje v daný moment, není zase až tak důležité. Prostě potřebujeme dát konečně víc gólů. Do té doby musíme být trpěliví, dál pracovat v tréninku a věřím, že nám to tam zase začne padat.

Neprosazujete se ani v početních výhodách. Jo i při přesilovkách na vině selhávající zakončení akcí?

To je další věc, kde nás tlačí bota. Přesilovky nehrajeme dobře. Sice v tréninku na tom pracujeme, ale přijde zápas, a je to zase jinak. Ale i to se odvíjí od zatím nízké efektivity naší ofenzivy. Každý chce a znáte to, když moc chcete, tak to zrovna nejde. Danou situaci nevyřešíte, jak by si zasloužila. Buď vše uspěcháte, nebo naopak reagujete pomaleji, přidržíte puk a šance je pryč.

Když jste na konci třetí části strhl svým gólem vedení na stranu Plzně, zdálo se, že vítězství je blízko. Jenže soupeř ještě udeřil. Bylo to pro vás velké zklamání?

Zamrzelo to. V tom zápase jsme si určitě zasloužili získat víc než jen dva body. Ale stalo se, ale i tohle ubojované vítězství má svou cenu. Před námi je ještě hodně hokeje a my bychom proto měli zachovat klid a ne se zbytečně sami ještě víc srážet dolů. Naopak si dál věřit. Když přidáme pár detailů, tak se to zlomí. Kdy? Třeba už v neděli v Brně.