Aktuálně druhý tým nejvyšší domácí soutěže dál sužují zranění a nyní se trenéři musejí navíc obejít i bez reprezentantů.

„Na marodce máme stále mraky hráčů a další kluci jsou v nároďácích. Shodou okolností obránci,“ uvedl asistent trenéra Jiří Hanzlík.

Na Karjala Cupu je s českým áčkem Michal Moravčík, další bek Michal Houdek byl povolán do dvacítky a Peter Čerešňák je ve slovenském nároďním týmu.

A to v plzeňské defenzivě už nějaký čas chybí zranění Bohumil Jank s Lukášem Pulpánem.

„Je nás pár a aby bylo možné smysluplně trénovat, půjčujeme si z druholigových Klatov naše bývalé juniory,“ sdělil Hanzlík.

„Program zápasů byl teď náročný, my lepíme sestavu jak se dá a enormní vytížení se na hráčích podepisuje. Takže musíme hodně přemýšlet, jak o pauze trénovat,“ řekl Hanzlík. „Ne, že bychom klukům ulevovali. V minulých letech jsme však o pauzách víc bruslili, ale to byl kádr přece jen širší a jiné byly i okolnosti,“ podotkl někdejší obránce.

Na marodce je stále také brankář Jaroslav Pavelka a z útočníků Vojtěch Němec s Miroslavem Indrákem.

A nejde počítat, že by se nepříznivá situace měla v dohledné době změnit.

„Jestli, tak možná během listopadu by se mohli zranění kluci postupně vrátit,“ řekl Hanzlík. „Hrát dlouhodobě bez pěti, šesti hráčů není fakt lehký. Jde o hraniční stav, ale pořád tým nějak složíme. Je to šance pro další kluky a zatím se s tím pereme slušně a bodujeme,“ zdůraznil.

Škodovka před reprezentační přestávkou porazila Zlín na jeho ledě 2:1 a potřetí v řadě slavila zisk tří bodů.

Třikrát po sobě vyhráli Indiáni v běžící extralize poprvé, body brali v pátém zápase v řadě a s různě poslepovanou sestavou se Plzeň vyhoupla už na druhou příčku tabulky. Jen tři body za vedoucí Spartou.

„Postavení v tabulce nějak zvlášť neřeším. Vždyť soutěž je teprve za první čtvrtinou. Důležitější je, že pravidelně bodujeme. To je v naší situaci hodně pozitivní a je třeba to ocenit. Dokonce plníme bodový plán, je však nutné nepolevit,“ zdůraznil Hanzlík.

Do extraligových bojů se Škodovka vrátí příští pátek, kdy se doma od 17.30 hodin střetne v derby s Energií Karlovy Vary.

Už v úterý 12. listopadu ale Indiány rovněž v Logspeed CZ Aréně čeká úvodní osmifinálový zápas Ligy mistrů se švýcarským HC Lausanne (začátek v 18.00).

„V uplynulém ročníku Ligy mistrů jsme došli až do semifinále a uspět chceme i nyní,“ prohlásil Hanzlík.

A co soudí o soupeři?

„Lausanne jsem viděl před sezonou v přípravném utkání s Filadelfií . Jde o bruslivý tým s hokejovou kvalitou. Švýcarský hokej je na vzestupu a Lausanne se drží v popředí tamní soutěže. Přesto věřím, že odvedeme znovu dobrý výkon,“ vyhlásil Jiří Hanzlík.