Oceláři se tak v semifinále extraligového play-off ujali vedení na zápasy 3:2 a hokejová Škodovka bude v sobotu doma v šesté bitvě (začátek v 15.00) odvracet konec sezony.

Třinečtí ve čtvrtečním souboji poprvé v sezoně v soubojích s Plzní zlomili prokletí domácího prostředí. Přitom dlouho prohrávali 1:2 a zdálo se, že za mečbolem míří Indiáni.

V úvodu Oceláři nažhavení dvěma výhrami v Plzni na soupeře vlétli a gólman Frodl si rychle po sobě připsal tři zákroky.

Domácí si jako první zahráli také přesilovku, Vránova nebezpečná dorážka však branku hostů minula.

Postupně se hra vyrovnala a na ledě se odvíjela ofenzivně laděná bitva.

Na Hrubce zblízka dorážel Straka, Polanskému se zdálo, že až příliš a se soupeřem se pustil do pěstní bitky. Po výměně ran skončil na ledě jako první plzeňský bojovník, jenže Škodovka poté v početní výhodě udeřila.

Rozjela rychlou kombinaci a Stach překonal gólmana Hrubce tahavou ranou pod horní tyč.

Z místa nehody u Stříbra

Oceláři však bleskově odpověděli. Na Frodla najíždějící Marcinko naznačil střelu a kolem zakročujícího gólmana srovnal na 1:1.

V závěru třetiny pálil na Hrubce zblízka ještě volný Němec, ale gól nedal. Na opačné straně spálil velkou šanci Gernát.

Parádní hokej pokračoval i ve druhé třetině. Domácí byli možná častěji na puku, větší šance však měli Indiáni.

Po Nedorostově pobídce pálil na Hrubce zblízka opět Němec, znovu bez výsledku.

Velkou příležitost pak spálil po brejku s bratrem domácí Ondřej Kovařčík.

Po polovině zápasu Indiáni podruhé skórovali. Odrazili domácí atak, hru rychle otočili a přečíslení zakončil nechytatelnou ranou obránce Pulpán.

Před druhou pauzou hosté s přispěním Frodla uhájili další oslabení a ve čtyřech se bránili také v úvodu třetí části. Frodl zasáhl proti Werekovi a Gernátovu ránu zblokoval obětavě Gulaš.

Plzeňský náskok po Gulašově přihrávce mohl navýšit Pour, ale trefil jen tyč.

Domácí se však dál zoufale tlačili za vyrovnáním, ale Frodl odolával.

Teprve když už do konce třetiny zbývalo málo, tak Michal Kovařčík z úhlu bekhendem srovnal. Puk spadl za čáru odrazem od tyčky a zad gólmana. Situaci zkoumali sudí ještě u videa, gól však uznali. Třinec neměl dost a dvacet vteřin před sirénou Frodla propálil od modré Doudera a zařídil Ocelářům mečbol.

Jarní běhání: Jak začít, jaké vybavení nakoupit a kde běhat?

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC ŠKODA PLZEŇ 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Marcinko (Gernát, Hrňa), 58. M. Kovařčík (M. Doudera), 60. M. Doudera (Dravecký) – 12. Stach (Jones, Indrák), 32. Pulpán (Nedorost, Straka).

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka.
Vyloučení: 4:6, navíc Polanský (Třinec) a Straka (Plzeň) 10 minut.