Druhým kempem na Šumavě uzavřeli hokejisté plzeňské Škodovky osm týdnů trvající kondiční část přípravy na novou sezonu.

Indiáni v ní budou obhajovat třetí místo v české extralize i v Lize mistrů.

„Sice bylo znát, že se suchá příprava chýlí ke konci, ale kluci pořád makali dobře. Osm týdnů práce je za námi, hráči teď mají dovolenou, ale řada z nich dostala individuální tréninkový plán a někteří mají těch úkolů na čem zapracovat docela dost,“ prohlásil hlavní trenér Ladislav Čihák.

Plzeňští hokejisté si volna užijí o něco déle než v předchozích letech.

„Rozhodl jsem se, že dovolenou klukům malinko prodloužíme. Chceme, aby si hráči oddechli a vrátili se s chutí. Pak už se to rozjede, program bude náročný. Příprava, Liga mistrů, hodně cestování,“ vysvětloval trenér Čihák.

Škodováci se znovu sejdou ve středu 24. července, kdy absolvují stejně jako v úvodu přípravy speciální fyzické testy wingate a vo2 max.

Den nato obují brusle.

„Testy nám ukážou, jak se kdo během léta posunul a na čem ještě musí zapracovat. Získáme tak vodítko do další části přípravy,“ podotkl Čihák.

Na ledě se k týmu připojí už také český reprezentant a kapitán týmu Milan Gulaš stejně jako největší předsezonní posila Škody útočník Tomáš Mertl.

Oba zkušení borci zatím trénovali individuálně.

První přípravný zápas sehrají Indiáni v úterý 6. srpna, kdy se v domácím prostředí střetnou s prvoligovým Motorem České Budějovice.

Boje v základní skupině Ligy mistrů zahájí Škodovka ve čtvrtek 29. srpna rovněž doma, a to střetnutím s finským mistrem z Hämeenlinny.