V plzeňské ČEZ Areně se v pátek odehrálo další hokejové drama. Nic pro slabé povahy.

Domácí Škodovka porazila v třetím západočeském derby sezony Karlovy Vary 4:3 v prodloužení, ale přitom byla jen krůček od porážky v normálním hracím čase.

Plzeňští se sice v důležitém duelu 29. kola utrhli do vedení 2:0, ale v závěru třetí třetiny sahali po třech bodech hosté.

Ještě minutu před sirénou měla gólově navrch Energie, vedla 3:2, ale vítězství se nedočkala.

Domácí se nenechali zlomit, vzali si oddechový čas, odvolali brankáře a dočkali se odměny.

Čtyřiadvacet vteřin před koncem třetiny sice karlovarský D. Hruška minul prázdnou plzeňskou klec a pak to přišlo. V čase 59:52 totiž fauloval hostující Balán a škodováci umocněnou početní výhodu využili.

Ze skrumáže v rohu vyjel kotouč před karlovarskou brankou na Johnsona, který v pokleku prostřelil gólmana Habala.

Plzeňští tonuli v euforii, ale hosté ještě poukazovali na vypršení času.

Gól platí, rozhodl po konzultaci s videem hlavní rozhodčí.

Čas? 59:59.

„Kluci to dobře sehráli a já to se štěstím trefil," povídal rozesmátý Johnson po boji.

Do hry totiž naskočil po osobním trestu jen pár minut před klíčovým momentem.

„Kluci znovu ukázali obrovský charakter a potvrdili, že je třeba hrát celých šedesát minut. Do poslední vteřiny nebo spíš její desetiny," ocenil nezlomnost týmu Ladislav Čihák.

Plzeňský asistent si byl jistý, že vyrovnávací gól bude uznán. „Červené světlo označující konec třetiny ještě nesvítilo," podotkl po boji.

„Sice mám dojem, že časoměřiči pustili časomíru déle než začala hra, ale tak to v hokeji chodí. My jsme předtím mohli trefit prázdnou bránu, nepovedlo se a uspěl soupeř," reagoval karlovarský kouč Karel Mlejnek.

V nastaveném čase 62:01 pak Habala překonal po kombinaci z úhlu Lev.

„Po vyrovnávacím gólu jsme byli na koni a to se v prodloužení potvrdilo. Za dva body jsme nesmírně rádi," prohlásil Čihák.

Plzeň vyhrála počtvrté v řadě, osmý zápas z minulých devíti a vánoční pauzu přečká nejhůř na šestém místě.

Derby zahájila Škodovka už s uzdraveným Pletkou v útoku, zato chyběl Balej. Podle vyjádření asistenta Čiháka je zraněný.

Gólů se diváci dočkali až ve druhé třetině.

Jen deset vteřin po pauze se ujala bomba Jána Sýkory a v 29. minutě zvýšil domácí náskok parádní trefou z levého pod břevno Simon.

Jenže hosté v početní výhodě snížili a v další třetině využili dva rychlé protiútoky. Ty úspěšně vedla dvojice Balán, D. Hruška. Jenže závěr patřil Plzni.

Porážku neunesl hostující kapitán Duda, který odjel z ledu aniž by podal soupeřům a v minulé sezoně ještě spoluhráčům ruku.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl.

Třetiny: 0:0, 2:1, 1:2 - 1:0. Branky a nahrávky: 21. J. Sýkora (Kadlec, Jeřábek), 29. Simon (Jeřábek, Kadlec), 60. Johnson (Kašpařík, J. Sýkora), 63. Lev (Jeřábek, Kadlec) - 33. Balán (Harant, Sičák), 50. D. Hruška (Balán, Bičánek), 58. Balán (D. Hruška, Duda). Rozhodčí: Mikula, Šír - Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:6, navíc Johnson (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4734.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Boháč - J. Sýkora, Simon, Johnson - Indrák, Lev, Pletka - Kubalík, Přikryl, Schleiss - M. Beran, Kašpařík, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.

Karlovy Vary: Habal - Harant, Sičák, Dvořák, Bičánek, J. Tomeček, Redlihs, Šidlík - V. Tomeček, Balán, Duda - D. Hruška, R. Hruška, Micka - Flek, Skuhravý, Vachovec - Koblasa, J. Kverka ml., R. Pšurný. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.