Žádné oťukávání, otvírací zápas byl ostrý jako břitva. Hokejisté Škody Plzeň v předehrávce1. kola nového ročníku extraligy padli v Praze se Spartou po řadě zvratů až v prodloužení 6:7 .

Výrazně posílená Sparta zahájila partii bleskově. Hrála přesilovku a jen po 11 sekundách Poláškovu střelu tečoval do plzeňské klece Řepík. Jenže Škodovka dokázala odpovědět. Útok potáhl kapitán Gulaš a zakončující Rob, v minulé sezoně ještě nejlepší střelec první ligy, premiérovým gólem v nejvyšší soutěži srovnal.

Plzeň snahy soupeře rozbíjela důraznou hrou a těžila z rychlých protiútoků.

Jako v 15. minutě, kdy Pulpánův průnik po levém křídle zakončil gólem nejlepší střelec minulého ročníku Gulaš. A ani ne dvě minuty na to vyrazili do přečíslení Eberle se Strakou, který tvrdou ranou potřetí překonal gólmana Machovského.

Jenže úvod druhé třetiny vyšel domácím. Smejkal se dostal přes obránce až před plzeňskou branku, spadl a tísněný gólman Frodl si puk srazil do sítě. Sudí signalizoval gól, ale Plzeňští se rozhodli využít novinku tzv. trenérskou výzvu. Rozhodčí však i po shlédnutí videa branku uznali.

A po 17 sekundách bylo srovnáno, když se přesně trefil znovu Řepík.

Plzeňský Němec už střílel na odkrytou branku, ale do rány stihl ještě padnout jeden ze sparťanů. .

Už tak vypjatý zápas se ještě vyostřil. Přibývalo vyloučených a strhly se i dvě bitky.

V té druhé chtěl domácí Piskáček pomstít atak mladého plzeňského obránce Houdka na Kvapila, ale v boxerském souboji narazila zápas nedohrál.

Jenže Sparta následnou přesilovku využila a záhy poté Říčka zvýšil na 5:3. A když hned devět sekund po druhé pauze přidali domácí šestý gól, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže Indiáni nic nevzdali. Nejprve Gulaš a poté v přesilovce Mertl svými góly vrátili Škodovku do zápasu. V čase 56:40 pak Němec srovnal.

Šlo se do prodloužení, v jehož závěru výhru Sparty trefil Košťálek.

V neděli se Indiáni střetnou doma od 16.30 hodins Litvínovem.