Dorostenci zahájili sezonu vítězně

Plzeň - Úvodní soutěžní víkend v novém ročníku extraligy mají za sebou starší dorostenci HC Plzeň 1929. Začali úspěšně, ze dvou zápasů si připsali pět bodů.

9.9.2010

Teprve v prodloužení urputné bitvy s Kladnem rozhodli starší dorostenci HC Plzeň 1929 (v bílém) o svém vítězstvíFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Zahajovací duel odehráli svěřenci trenérů Františka Černého a Petra Kořínka v Karlových Varech. Domácí hokejisté se po necelých pěti minutách ujali vedení, indiáni však dokázali ještě do první přestávky strhnout vedení na svou stranu.

Karlovarští ještě kousali, ale nedokázali překonat Polívku v brance Plzně. Naopak hosté přidali ještě další dva góly a slavili tříbodovou výhru 4:1.

„S výsledkem jsme spokojení, ale naše hra ještě nebyla optimální. Výborně nám zachytal gólman a měli jsme také trochu štěstí, když Vary trefily tyčku,“ hodnotil vstup do sezony František Černý.

Druhý den Plzeň doma přivítala soupeře z Kladna a svedla s nimi vyrovnaný boj. Domácí se sice ujali dvoubrankového vedení, ale hosté během jedné minuty v poslední části vyrovnali. O vítězi rozhodlo až prodloužení, kdy indiánům trefil bonusový bod Dominik Kubalík.

„Kluci se po snížení dostali do útlumu, kterého soupeř rychle využil. V prodloužení jsme hráli vabank a nakonec se to vyplatilo,“ zhodnotil utkání asistent Kořínek.

O nadcházejícím víkendu hrají Plzeňští dvakrát u soupeře. Zítra v Litvínově a v sobotu v Chomutově.

Výsledky: Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 1929 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). Branky Plzně: Kubalík, Erben, Váchal, Pejchar.

HC Plzeň 1929 – Vagnerplast Kladno 3:2pp (0:0, 2:0, 0:2 – 1:0). Branky Plzně: Kubalík 2, Noga.

Sestava Plzně: Polívka – Houfek, Šmíd, Marcel, Procházka, Slavík, Tichý, Farný – Moravčík, Váchal, Pašek, Erben, Noga, Tulačka, Schleiss, Kubalík, Pejchar, Tolar, Pour, Pitel, Mašek.

Do extraligového kolotoče naskočili rovněž mladší dorostenci HC Plzeň 1929.

Čeští šampioni zahájili cestu za obhajobou titulu výhrou 5:3 v Chomutově. O maximálním zisku rozhodli v druhé třetině, kdy domácím nasázeli tři branky. V neděli se indiáni představí v Ústí.

Výsledek: Chomutov - HC Plzeň 1929 3:5 (1:1, 1:3, 1:1). Branky Plzně: Gryliš, Krystl, Synek, Uhlík, Přikryl.

9.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Piráti měli s sebou Edisona

PIRÁTI slavili v Dominiku. Jejich jednička Lukáš Bartoň byl spokojen, jejich pražský šéf Ivan Bartoš taky.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.