Úvodními zápasy bude ve středu rozehráno čtvrtfinále hokejové extraligy dorostu. Mladíci plzeňské Škodovky, kteří předtím rychle vyřadili Pardubice, se střetnou se Zlínem. Série hraná na tři vítězství startuje dvěma zápasy na plzeňském ledě. První začne ve středu v 17.00 hodin, čas čtvrtečního duelu bude teprve upřesněn. Ve Zlíně by se pak jistě hrálo v neděli 20. března.

Zatímco mladí Berani se do osmičky čtvrtfinalistů protlačili přes Vítkovice na tři pokusy, Indiáni se s tím nepárali a pardubické Dynamo zhasli ve dvou duelech. Na úvod svěřenci trenéra Petra Kořínka vyhráli doma 5:1, což zopakovali i v odvetě na východě Čech a mohli se začít těšit na čtvrtfinálové boje. V Pardubicích zlomili soupeře na začátku prostřední třetiny, kdy skórovali dvakrát během sedmnácti sekund. Pak už na ledě kralovali a s jistým Danielem Jansou v bráně šli za postupovou výhrou. Dva góly vítězů vstřelil kapitán Marek Hořejší, dvěma asistencemi a v závěru gólem do prázdné brány při pardubické power-play přispěl čtrnáctiletý talent Václav Benák.

Osmifinále, výsledek 2. zápasu:

Dynamo Pardubice – Škoda Plzeň 1:5

Třetiny: 0:0, 1:4, 0:1. Branky a nahrávky: 35. Fiala (Sopoušek, Turena) – 22. Hořejší (Benák, Mazanec), 23. Beran (Reiser), 31. Hořejší (Mazanec, Benák), 40. Kučera (Pittr), 56. Benák (Lučan). Rozhodčí: Labuta – Jurak, Teršíp. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1.

Konečný stav série: 0:2.

Sestava Plzně: Jansa – Jiříček, Lučan, Hromádka, Buzek, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší, Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kaiser, Kučera, Benák, Titlbach, Makovec.

Extraliga dorostu, program čtvrtfinále (hraje se na tři vítězství):

1. zápas - středa 16. března (17.00 hod.)

2. zápas - čtvrtek 17. března

Škoda Plzeň – Zlín

3. zápas - neděle 20. března

Zlín – Škoda Plzeň

Případně dál:

4. zápas – pondělí 21. března

Zlín – Škoda Plzeň

5. zápas – středa 23. března

Škoda Plzeň – Zlín

Zbývající dvojice: Oceláři Třinec – Mountfield HK, Mladá Boleslav – Sparta Praha, Dukla Jihlava – Bílí Tygři Liberec.