Jsou jako vichřice, co zápas to vítězství. V extraligovém play-off nezastavujeme, hlásí dorostenci hokejové Škody Plzeň.

V osmifinále mladí Indiáni s košíky smetli Pardubice na zápasy 2:0, následně ukončili sezonu Zlínu hladce 3:0 a teď s nulou prolétli přes Hradec Králové do finále.

K vyřazení Mountfieldu stačily svěřencům trenéra Petra Kořínka znovu jen tři pokusy. Třetí utkání série na hradeckém ledě vyhráli škodováci 3:1 a mohou se chystat na boje o český titul. Zda Plzeň vyzve ve finále Liberec nebo Spartu se teprve ukáže. Blíž postupu jsou Tygři.

„Přestože vítězství 3:0 na zápasy vyznívá jednoznačně, tak soupeř hrál velmi dobře a nedal nám nic zadarmo. Už první výhra (2:0) se rodila těžce, druhé utkání šlo za námi až na nájezdy (3:2 sn) a i teď to bylo o jednom gólu,“ bilancoval trenér plzeňského týmu Petr Kořínek.

Škodovku dostal ve 14. minutě do vedení Aleš Mazanec, domácí však ještě před pauzou dokonce v oslabení srovnali. Zápas se pak ve prospěch Indiánů zlomil před koncem druhé části. Hradečtí neproměnili sólo, naopak vzápětí se trefil Josef Eichler a dal vítězný gól.

Plzeňští ve zbytku času už těsný náskok 2:1 uhájili, když a přispěním gólmana Daniela Jansy přečkali i dvě oslabení. Těsně před koncem pak vítězství i postup Škody zpečetil při domácí power-play trefou do opuštěné hradecké brány Antonín Lučan.

„Kluci ukázali ohromnou vůli i bojovnost. Postup je odměnou za celoroční dřinu,“ prohlásil trenér Kořínek s tím, že postupem do finále nic nekončí. „Chceme si dojít pro titul. Kluci mají natrénováno, tým během soutěže ukazoval charakter a v play-off to graduje,“ uvedl kouč.

Finálovou sérii zahájí Škodovka dvěma zápasy doma, a to v úterý 5. a ve středu 6. dubna.

Plzeňští junioři vyhráli čtvrtfinálovou sérii s Pardubicemi na zápasy 3:2.
Plzeňská juniorka se prostřílela dál, dorost si zahraje o zlato