Plzeň – Petr Kořínek, František Bombic a Martin Straka končí na střídačce hokejové Škody Plzeň. Klub to oznámil na svých webových stránkách. „Důvodem k odvolání trenérů A týmu je nespokojenost s výsledky v tomto ročníku extraligy. Složení nového realizačního týmu bude oznámeno po skončení probíhajících jednání,“ stojí v prohlášení.

Plzeň obsadila po základní části stejně jako loni až 12. příčku na hraně postupu do předkola play-off. Základní část končili Indiáni sérií porážek a po dalších třech prohrách v předkole s Litvínovem vypadli z dalších bojů.

Kořínek s Bombicem přišli k áčku v úvodu minulé sezony od dorostu, kdy po dvou porážkách vystřídali dvojici Václav Baďouček, Miloš Říha. Už tehdy je doplnil generální manažer Martin Straka a společně zahájili i tuhle sezonu. Jenže obrat nenastal a další nepovedená sezona spustila vír změn.

Už před odvoláním členů realizačního týmu klub oznámil, že na pozici sportovního manažera skončí po sezoně Tomáš Vlasák a promění se i hráčský kádr. Zveřejněny byly odchody. Plzeň jistě opustí brankář Milan Klouček (Č. Budějovice), obránce Tomáš Bučko a z útočníků Jakub Pour (oba Mountfield) a Aleksi Rekonen (Ml. Boleslav). Nejisté je setrvání beka Aleksiho Laaksa. „V tuto chvíli je již 90 % hráčů pro další sezonu podepsaných, konkrétní jména ale zatím nelze zveřejnit,“ píše se v tiskové zprávě.

Sportovní manažer Tomáš Vlasák.
Potvrzeno. Vlasák v Plzni po sezoně skončí

ROZLUČKA U PECHTŮ

Nikoliv jako obvykle zápasem s fanoušky, ale autogramiádou uzavře hokejová Škodovka sezonu. Setkání s příznivci se po dohodě s kotelníky uskuteční v neděli od 14 do 16 hod. v hospůdce U Pechtů. Vstup zdarma, pro fanoušky bude připraveno malé občerstvení.