Jenže čerstvě rozběhnutá extraliga spěchá neúprosně dál a hokejisty plzeňské Škody čeká třetí zápas během pěti dní.

V úterý od 17.30 hodin narazí Indiáni před vlastním publikem na Olomouc. A cíl je jasný. Zvítězit.

„Musíme sklopit hlavy, dobře potrénovat a doma bezpodmínečně vyhrát,“ burcoval tým po nedělní porážce 2:5 gólman Miroslav Svoboda.

V Plzni naskočil do branky po skvělé sezoně v Jihlavě, ale jinak byl vsetínský rodák hráčem právě Třince.

S Oceláři si Svoboda připsal premiérový start v extralize, a i když potom většinou někde hostoval, do nedělního duelu šel o to víc motivovaný.

„Strávil jsem tu pět let. I když to bylo spíš jen během letní přípravy, tak na zápas jsem se těšil. Chtěl jsem vyhrát, konečně jako vždycky, ale návrat mi nevyšel. S mančaftem, jaký máme, nemůžeme prohrát takovým způsobem,“ zlobil se dvaadvacetiletý gólman.

Plzeň se střelecky probrala teprve ve druhé třetině, jenže předtím čtyřikrát inkasovala. A většinou z prostoru před brankou.

„Ačkoliv jsme si říkali, že si okolí brány pohlídáme, tak to nebylo dobré. První gól byl možná smolný, při druhém jsem byl ve skrumáži vytlačený z brány, ale stejně si nemůžeme dovolit pouštět soupeře tak lehce před branku. Zvlášť proti silnému soupeři, jako je Třinec, se pak ztráta těžko dohání,“ podotkl Svoboda.

A má jasno, jak to napravit. „Připravit se a Olomouc a doma s podporou fanoušků porazit,“ prohlásil plzeňský gólman.

Hanáci v úvodních dvou kolech nezískali ani bod a jsou předposlední, když naposledy podlehli doma Vítkovicím 2:4. Ostrá bitva ale přinesla řadu sporných momentů a v Olomouci zůstal pocit křivdyi.

„K tomu se už nechci vracet. Pro nás je důležité, že jsme podali lepší výkon, než předtím v Chomutově. A pokud budeme hrát stejně v Plzni, tak můžeme bodovat,“ prohlásil olomoucký asistent Jan Tomajko.
Indiáni si tak myšlenky o snadné kořisti nepřipouštějí.

„Olomouc je nepříjemný soupeř, schopný potrápit každého,“ upozornil plzeňský trenér Ladislav Čihák.

„Mají čtyři vyrovnané lajny a jen tak se nedají. Puky přes střední pásmo jen nahazují, rychle je dobruslují a v osobních soubojích dělají soupeři problémy. Před vlastní bránou tak musíme být daleko důraznější,“ uvedl kouč.

Škodovka by měla být v úterním duelu až na obránce Petera Čerešňáka kompletní.

Olomouc dál vede trenér Zdeněk Venera. V týmu skončili obránci Pavel Skrbek a Alex Rašner, z útoku zmizeli Juraj a Tomáš Mikúšové. Posilou je Lukáš Galvas z Třince nebo Slovák Dávid Buc, v hostování pokračuje zlínský Roman Vlach.