V HM Areně si Indiáni připsali zatím jen tři porážky a jediný bod naposledy s Olomoucí. To vedli už 3:0, ale nakonec zápas v prodloužení prohráli. A potom v úterý padli v Mladé Boleslavi 2:3.

O to víc v pátečním souboji osmého kola s devátým Mountfieldem HK (začátek v 17.30 hod.) touží po maximálním zisku. „Musíme vyhrát. Jedno jak, jedno o kolik, ale musíme to urvat," prohlásil útočník Jaroslav Kracík.

„Mountfield má jen o čtyři body více než my. Vůbec teď hrajeme s celky z našeho okolí v tabulce, po Hradci doma s Litvínovem a v Karlových Varech, a v těch zápasech potřebujeme vybojovat co nejvíc bodů," přidal se asistent trenéra Ladislav Čihák.

A co by sérií porážek rozhozený tým mělo zase postavit na nohy? „Musíme hrát s větším nasazením, agresivně a tím tlačit na soupeře. Poctivě bránit, vybojovat konečně vítězství a zase se nakopnout," tvrdí asistent.

Program 8. kola:17.00: Litvínov – Vítkovice, 17.30: Plzeň– Mountfield HK, 18.00: Olomouc – Liberec, Pardubice – Brno, Karlovy Vary – Mladá Boleslav, 18.30: Sparta – Zlín.

„Kluci trénují dobře, v tom problém není. Spíš nás srážejí krátké výpadky, které si v zápasech vybíráme. Pak se to nabalí. Dostáváme se do šancí, ale neproměňujeme je a soupeř zatím trestá snad každou naši chybu," upozornil Čihák.

Na čtvrtečním tréninku Škodovky sice vládla zamllejší nálada, nelétaly obvyklé vtípky, ale ani nezněl křik. Stejné je i složení trenérského týmu. Jen hlavnímu kouči Michalu Strakovi vedle Čiháka a trenéra gólmanů Rudolfa Pejchara pomáhá po návratu ze Světového poháru už také Jaroslav Špaček, někdejší excelentní bek a u národního týmu jeden z asistentů.

Za očekáváním zatím zůstává rovněž ambiciózní Mountfield. Východočeši naposledy padli doma se Spartou 2:3 a od soupeřů si zatím přivezli jediný bod. Jenže na Plzeň jejich zarputilý hokej platí. „Na to nekoukáme a věříme, že vyhrajeme," prohlásil Čihák.