Dominika Kubalíka po posledním utkání v Olomouci skolila nemoc a místo na srazu reprezentace skončil plzeňský útočník v posteli. Během pauzy se však nejlepší kanonýr celé extraligy stihl uzdravit.

„Jsem připraven hrát," ohlásil před zítřejším obnovením bojů jednadvacetiletý forvard.

Kubalík zatím ve 44 zápasech nasázel do sítě soupeřů 27 branek a míří za obhajobou střelecké koruny.

Už dokonce překonal maximum z minulé sezony, kdy vyhrál s 25 zásahy. Pohotový snajpr navíc vstřelil téměř čtvrtinu všech gólů Indiánů a také proto se modrobílí drží před koncem základní části na deváté příčce v pásmu předkola play-off.

Kdy jste se vrátil k tréninku?
Teprve v pondělí. Do soboty jsem ležel a nebylo to nic moc. První dva dny jsem měl teploty a další klasické příznaky. Bolely mě klouby a vůbec celé tělo. Teď už se cítím ale zase dobře, tak uvidíme.

Jak moc mrzela neúčastna Švédských hrách?
Hodně. Už v minulé sezoně jsem kvůli angíně přišel dvakrát o starty v nároďáku a teď se to opakovalo. Jen ležet a koukat na zápasy reprezentace z postele na náladě nepřidá. Co víc k tomu říct.

Ještě sedm zápasů a v extralize bude jasno. Zvyšuje vám to tep, jste natěšený?
Asi od obojího trochu. Psychicky je to sice náročné, protože v zápasech nám jde o hodně už pěkně dlouho, vlastně od loňského listopadu. Ale zase kvůli tomu přece hokej hrajeme. Zbývá sedm zápasů, tak doufám, že to zvládneme a místo v předkole play-off udržíme.

Máte spočítané, kolik bodů ze zbývajících zápasů vám účast zaručí?
Tím se nezabývám už proto, že propočítávání se nevyplácí. Důležitý je výsledek na ledě. Je sedm zápasů, a když sedmkrát vyhrajeme, tak budeme v play-off.

Jenže týmy v tabulce za Plzní ztrácejí jen minimálně. Desátá Boleslav bod, jedenáctý Zlín dva a dvanáctá Olomouc čtyři…
Jsme si vědomi, že to bude ještě těžké, ale nemůžeme se tím nechat svázat, ochromit. Teď se soustřeďujeme jen na středeční zápas s Mladou Boleslaví a chceme uspět.

Bude zítřejší souboj pro Plzeň hodně důležitý?
Jasně. V případě výhry bychom Boleslav odstrčili od sebe, přitlačili jí víc dolů a úspěch by nás povzbudil. Ale zbývající zápasy teď půjdou rychle po sobě a všechny už budou důležité.

Takže se vypjatostí vyrovnají utkáním v play-off?
Třeba ve středu jdeo hodně nám i Boleslavia dá se čekat urputné střetnutí plné agresivního hokeje i osobních soubojů. Věřím, že diváci si přijdou na své a my s jejich podporou Boleslav porazíme. Lehké to však nebude.

Jaký soupeř vás čeká?
Pohyblivý. Ne nadarmo si říkají Bruslaři, navíc mají v týmu řadu zkušených borců, třeba Klepiše a další. Ale jsme doma a bylo by super první zápas po pauze vyhrát za tři body.

Pořadí střelců po 45. kole:
1. D. Kubalík (Plzeň) 27 gólů, 2. Vondrka (Chomutov) 21, 3. P. Vrána (Sparta) 20, 4. P. Sýkora (Pardubice) 18, 5. Pech (Sparta), Poletín (Chomutov) oba 17, 7. V. Hübl, Lukeš (oba Litvínov), Bukarts (Zlín), Huml (Chomutov), P. Jelínek (Liberec) všichni 16, 12. Zaťovič (Kometa Brno), P. Holík (Zlín), Köhler (Hradec Králové) všichni 15.