Ve čtvrtfinále Indiáni vyzvou Olomouc, která si v dlouhodobé fázi soutěže vybojovala šestou příčku.

Série začne v Plzni v pondělí 18. března v 19.00 hodin. Druhé utkání se hraje o den později znovu v Home Monitoring Aréně od 17.00 hodin. Odvety v Olomouci jsou na programu v pátek 22. a v sobotu 23. března vždy od 17.00 hodin.

Brány semifinále otevřou čtyři vítězství.

Škodovka narazí na Hanáky v úvodu vyřazovacích bojů potřetí během čtyř let. Dvakrát předtím Kohouty porazila, pokaždé 4:1 na zápasy.

„Olomouc se dál prezentuje tvrdým bojovným hokejem, ale soupeře si v play-off vybírat nejde. Musíme se nachystat a uděláme maximum, abychom postoupili dál,“ prohlásil trenér Ladislav Čihák.

Pamatuje souboje s Kohouty z jara 2016 i 2018. Jenže to u týmu působil jako asistent trenéra, nyní diriguje Škodovku premiérově jako hlavní kouč.

„Je jasné, že tlak v play-off bude na všechny větší. To k tomu patří. V základní části ale tým prokázal svou sílu i soudržnost. Hodně nám pomohl návrat Honzy Kováře. Spolu s Milanem Gulašem jsou lídry mužstva, ale svou kvalitu mají také další řady,“ uvedl Čihák.

Sedmatřicetiletý kouč věřil týmu i v horších chvílích z loňského listopadu, kdy Plzeň výsledkově tápala.

„Herně to až tak špatné nebylo, ale na každý gól jsme se nadřeli. Naštěstí jsme i tak sbírali body po jednom, po dvou. A potom s příchodem Kovyho se to protrhlo,“ kvituje Čihák nástup zkušeného centra, kterému nevyšlo angažmá v NHL.

Plzeň se rozjela a v novém roce zapletla šňůru 19 zápasů, v nichž jen jednou vyšla zkrátka – na ledě pozdějších vítězů základní části z Liberce padla Škodovka 0:4.

Indiáni stoupali tabulkou, dotáhli se na dostřel vedoucího Liberce, ale Prezidentský pohár nakonec neobhájili. „Vzhledem k tomu, čím si tým prošel, že nám kvůli zranění chyběla neustále řada hráčů, i vzhledem k vyrovnanosti extraligy považuji sezonu zatím za úspěšnou. To hlavní je však teprve před námi,“ zdůraznil Čihák.

Na čtvrtfinálové bitvy s Olomoucí se škodováci začali chystat v úterý po třídenním volnu.

„Kluci dostali do těla a pak jsme se zaměřili na souhru a řešení situací, v nichž jsme teď chybovali. Sestřihy ze zápasů s Olomoucí přijdou na pořad později,“ uvedl ambiciózní stratég.

Z klidu ho nevyvádí ani fakt, že Indiáni v základní části s Hanáky prohráli tři ze čtyř zápasů.

„Sílu soupeře respektujeme a o to víc musíme být na ´špičkách´. Makat v tréninku i potom v zápasech. Víme, do čeho jdeme, soupeř také a prostě musíme čtyřikrát vyhrát,“ podotkl kouč.

S týmem se včera po pauze připravovali už naplno také obránce Peter Čerešnák a v útoku Petr Straka s Vojtěchem Němcem.

„Kluci jsou fit, což je před play-off skvělá zpráva. Závěr základní části jsme odehráli v hodně osekané sestavě, ale na Olomouc se útoky dají zase dohromady,“ konstatoval s úlevou Ladislav Čihák.