Do týmu hokejové Škody Plzeň se po sezoně ve Vítkovicích vrací obránce David Kvasnička. Jednadvacetiletý bek podepsal s klubem novou jednoletou smlouvu.

„David je stále naším hráčem a odchovancem. My jsme o jeho služby stáli i loni, ale rozhodl se zkusit štěstí jinde. Nyní jsme rádi, že se vrací a zvyšuje konkurenci v týmové defenzivě,“ komentoval návrat mladého obránce sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Během sezony ve Vítkovicích odehrál Kvasnička 36 zápasů v nichž dal dva góly a k tom si připsal dvě asistence, ale také 19 záporných bodů zohledňujících účast hráče na ledě při vstřelených a obdržených gólech.

Za Škodovku sehrál Kvasnička v extralize zatím 73 zápasů s bilancí osmi asistencí, když premiéru v nejvyšší soutěži si talentovaný pořízek z Radnic na Rokycansku odbyl už v šestnácti letech. S Indiány zasáhl rovněž do 11 utkání hokejové Ligy mistrů.

Zkušenosti kromě toho sbíral také v prvoligových Litoměřicích nebo ve druhé lize v dresu Klatov. V minulé sezoně hrál kromě Vítkovic i první ligu za Havířov.

Kvasnička také pravidelně startoval v mládežnických reprezentacích. V letech 2016 a 2017 se zúčastnil mistrovství světa do 18 let, v roce 2017 k tomu nadějný bek přidal účast i na mistrovství světa dvacítek, kterou však záhy ukončilo zranění. Naplno si tak světový šampionát juniorů užil Kvasnička až v roce 2019.