Hokejisté Plzně nestačili ve středečním domácím utkání 45. kola na lídra extraligy z Třince a padli 4:6.

Za pokřiku ochozů „Plzeň je náš šampion" vhodil rozhodčí úvodní buly nesmírně napínavého zápasu.

Fanoušci sotva stačili dosednout a po přihrávce Plíhala prostřelil domácího brankáře Machovského obránce Nosek.

Oceláři se z vedení neradovali dlouho, protože Jakub Lev šikovně tečoval Mozíkovu střelu. Bod za asistenci si připsal i jubilant Kadlec, hrající 1100. zápas kariéry.

Na Hrubce v hostující svatyni pak dotírali Ján Sýkora s Johnsonem, ale hosté odolali.

Chvíli nato už ale kapitulovali po střele obránce Jeřábka od modré čáry.

Jenže pak se děly věci.

Euforii v ČEZ Areně zchladil Rákos, který využil zaváhání modrobílé defenzivy a srovnal na 2:2.

Ve 14. minutě se do přečíslení protlačili Dravecký s Orsavou, ovšem Machovský byl na místě.

Při vyloučení debutanta v dresu Plzně Davida Skleničky už jej nechali spoluhráči na holičkách a Plíhal uklidil kotouč za záda plzeňské opory.

Těžké K. O. zasadil Škodovce o dvacet sekund později Dravecký, svým šestým gólem v sezoně poslal Třinec do dvoubrankového vedení.

Do druhé periody provedli domácí trenéři brankářskou rošádu a mezi tři tyče se postavil Mensator. A impuls se dostavil, protože v polovině zápasu snížil svou druhou brankou večera na rozdíl jediného gólu Lev – 3:4.

Ovšem lídr extraligy byl znovu připraven!

Z ostrého úhlu propálil překvapeného Mensatora Žejdl a na stadionu to jen zahučelo.

Modrobílí ještě jednou zvedli hlavu – při průniku dravého Schleisse si nedovoleně počínal Dravecký a v následné přesilovce předvedli domácí učebnicovou kombinaci. Puk putoval po ose Lev – Kratěna – Simon k reprezentačnímu forvardovi, který pokořil Hrubce počtvrté.

V samotném závěru třetiny udržel akcie Plzeňanů gólman při příležitostech Hrňy a následně zadáka Hrabala.

V závěrečném dějství Oceláři kontrolovali vývoj zápasu, a když se po chybě Mensatora za brankou dostal Orsava k snadné trefě a celkově 19. zásahu v ročníku, bylo rozhodnuto. Škodovka to zkusila ještě v power-play, ale zázrak se nekonal.

Lídr nejvyšší české soutěže si z plzeňského ledu odváží tři body, svým včerejším vítězstvím dokonce překročil magickou hranici sta bodů v tabulce.

„Viděli jsme útočný hokej a kvalitní zápas. Bohužel jsme dali méně gólů než soupeř," litoval kouč Plzně Michal Straka.

Stejně jako v utkání před reprezentační pauzou v Mladé Boleslavi inkasovali západočeši šestkrát.

„Nechci to házet jen na gólmany, je to o práci celého týmu okolo branky," řekl lodivod. „Některé branky patří do kategorie laciných," uznal.

„Bojovali jsme, ale šestý gól nás zlomil. Musíme zabrat v příštím kole v Hradci," vyhlásil Straka.

Trenér vítězů zářil štěstím. „Byli jsme malinko lepším týmem při hře pět na pět. Góly nám tam napadaly trošku se štěstím," zhodnotil zápas Václav Varaďa.

Těžko po utkání hledal slova střelec dvou plzeňských branek Jakub Lev.

„Chceme dobře bránit, jenže uděláme strašně chyb hned v první třetině. Třinec ukázal kvalitu, ale bylo to hratelné, o to víc mě porážka mrzí," litoval útočník Škodovky.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:6

Třetina: 2:4, 2:1, 0:1. Branky a nahrávky: 6. Lev (Mozík, Kadlec), 8. Jeřábek (Kadlec, Bližňák), 30. Lev (Mozík, Kratěna), 33. Simon (Kratěna, Lev) - 2. Nosek (Plíhal, Ružička), 9. Rákos, 19. Plíhal (Hrabal, Hrňa), 20. Dravecký (Polanský, Žejdl), 30. Žejdl (Polanský, Dravecký), 52. Orsava (Hrňa). Rozhodčí: Polák, Pavlovič - D. Jelínek, Špůr. Vyloučení: 5:9, navíc Pulpán (Plzeň) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4411.

Plzeň: Machovský (21. Mensator) - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík, D. Sklenička - J. Sýkora, Simon, Johnson - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Kubalík, Culek, Lev - Balej, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Klesla, Galvas, Linhart, Nosek, M. Doudera, Trončinský - Hrňa, Kreps, Orsava - Dravecký, Polanský, Žejdl - Rákos, Plíhal, Ružička - Cienciala, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.