Na zápas s Litvínovem, který v Logspeed CZ Aréně začne v 16.30 hodin.

Zatím se však stále přetřásá úvodní střetnutí Indiánů v Praze se Spartou.

Aby ne.

Čtvrteční řež, kterou až v prodloužení vyhrál 7:6 pražský tým, byla hodně divoká.

Kromě třinácti gólů nabídl zápas fanouškům parádní hokej, zvraty ve skóre, premiéru trenérské výzvy, bitky a také 97 trestných minut.

Crazy zápas, divočina, shodli se po třaskavém souboji oba trenéři.

„Plzeň zvlášť v první třetině předvedla řadu výborných věcí. Bylo znát, že jsou rozehraní z Ligy mistrů. Ve druhé části jsme se ale dokázali zlepšit a utrhli se do vedení. Znovu ale přišly nějaké chyby a skončilo to 6:6. Prodloužení je vždy trochu o štěstí,“ uznal sparťanský kouč Uwe Krupp.

Plzeň od druhé minuty prohrávala, ale před první pauzou už vedla 3:1. Jenže přišel zádrhel.

„Úvod druhé třetiny, to byla katastrofa. V první minutě dva inkasované góly, to se nesmí stát. Sparta odskočila, byla na koni, potrestala i další naše chyby, ale tým znovu potvrdil, že má charakter,“ říkal plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Z náskoku 3:1 spadla Škodovka po čtyřiceti minutách vyhecovaného zápasu do ztráty 3:5, a když pak Pražané otevřeli třetí část šestým gólem, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže bojovníci z Plzně se dokázali ještě vrátit do zápasu.

Ve zbytku třetí části škodováci ambiciózního soupeře přehrávali. Tým táhla hvězdná dvojice Milan Gulaš, Tomáš Mertl, která se na remíze podílela dohromady osmi body za tři góly a pět asistencí.

Sám kapitán Gulaš přispěl dvěma góly a dvěma finálními přihrávkami.

Na 6:6 srovnával Vojtěch Němec, jenže potom v prodloužení se štěstí přiklonilo na stranu Pražanů.

„Tři body mohla brát Sparta stejně jako my, nakonec máme jeden bod. Vzhledem k průběhu to musíme brát a jít dál,“ konstatoval útočník a autor třetího plzeňského gólu Petr Straka.

COACH CHALLENGE

Trenérskou výzvu, jednu z novinek soutěže, využil Čihák premiérově na začátku druhé třetiny.

Nezdála se mu regulérnost sparťanského gólu. Reklamoval nedovolené bránění brankáře.

„Viděli jsme, že hráč soupeře vjel do brankoviště a puk šel do brány až po jeho kontaktu s gólmanem. Sudí ale i po zhlédnutí videa rozhodli, že gól platí, a my jejich verdikt respektujeme,“ prohlásil kouč.

I když neuspěl a plzeňský tým tak přišel o šanci vzít si oddechový čas, zavedení trenérské výzvy vítá.

„Určitě je to ku prospěchu hokeje. Jen mě malinko mrzí, že sudí po verdiktu nepřijel a nevysvětlil, jak situaci vyhodnotil. Jen ukázal do středového kruhu. Jde ale o novou věc a věřím, že i to se zlepší,“ sdělil Čihák.

A co kouč říkal enormní vypjatosti zápasu připomínající víc play-off než začátek soutěže?

„Bylo to divoké. Hrál se hokej nahoru dolů, byly tam bitky, padlo hodně gólů a diváci se bavili. My trenéři už míň. Ale bylo zřejmé, že oba týmy chtějí uspět a že nejde o pouťák. Tak to má být a já doufám, že v tomhle duchu bude extraliga pokračovat,“ prohlásil Ladislav Čihák.