V sedmi kolech nastřílela soupeřům 37 gólů a s 15 body na kontě jsou Indiáni třetí za Chomutovem a Třincem. Zvlášť doma dominují a rozdávájí příděly.

Jako v neděli, kdy modrobílá tsunami spláchla Pardubice 10:2 a plzeňští fanoušci podruhé během dvanácti dní slavili desítku (předtím s Olomoucí 10:0).

„Dva desetigólové zápasy tak rychle po sobě jsem ještě nezažil. V dospělém hokeji rozhodně ne. Je to super, moc si to užíváme,“ komentoval výjimečný počin útočník Milan Gulaš.

K debaklu Pardubic přispěl jednatřicetiletý forvard hattrickem, který zahájil parádním gólem v oslabení.

Bojovný vousáč, který do Plzně přišel ze švédského Färjestadu, rychlý a šikovný, hraje s obrovskou chutí. V sedmi utkáních vstřelil šest gólů a na dalších šest přihrál.

„Není to o jednom hráči, hrajeme jako tým,“ bránil se chvále Gulaš. „I fanoušci nás skvěle podporují, na zápasech je plný dům. Toho si vážíme. Na druhou stranu musíme zůstat při zemi, abychom se z toho, jak se říká, (po chvíli váhání) nezbláznili.“

Také asistent trenéra Jiří Hanzlík naznačil, že těch gólů bylo možná až moc. Že by si jich pár raději schoval na horší časy. Souhlasíte?
Ne, proč? My jsme chtěli extraligu dobře začít, zatím nám to tam padá, tak samozřejmě chceme, aby nám to tam padalo dál. Jen teď nesmíme začít lítat v oblacích. Ale věřím, že jsme dost zkušení, abychom si to pohlídali.

Narození dcery Elly, předtím desetiminutový trest, teď hattrick. Vaše vklady do týmové pokladny zdá se neustávají.
No jo, kluci si ze mě už utahují, že by mi měli přišít na dres nějakou reklamu jako novému sponzorovi. Ale já přispěju samozřejmě rád, od toho ta kasa je a ty peníze si potom společně užijeme.

V souboji s Olomouci byli vidět hlavně střelci, ale jaký podíl na vysoké výhře měl brankář Miroslav Svoboda?
Značný. Třeba za stavu 5:1 tam byla série oslabení, kdy mohly Pardubice dát nějaké góly, ale Míra nás podržel. Je to výborný gólman a důležitý článek týmu. Je sice mladý, ale dokáže ustát tlak a jeho jistota se potom přenáší i na nás. Můžeme se na něj spolehnout a klape nám to skvěle.

Ani vedení 6:1 vás nepřimělo ubrat a šetřit síly na další zápas. Kde se v týmu bere ta nenasytnost?
Ta situace je těžká hlavně pro soupeře. Sám vím, jaké to je, když ve dvou třetinách dostanete šest gólů. To je pak hrozně těžké hrát. Pardubice tam ještě měly nějaké šance, ale už byly ve složité situaci. Na koni jsme byli my a napadalo nám tam všechno, na co jsme sáhli. Jako by se roztrhl pytel s góly.

Doma vítězíte, ale u soupeřů zatím na výhru za tři body stále čekáte. Co udělat, abyste to zlomili?
Zatím jsme venku hráli třikrát a máme z toho tři body. Úvodní dva zápasy v Třinci a Hradci Králové byly těžké, to jsou hodně kvalitní soupeři. Ani naposledy v Boleslavi to nebylo snadné, ale dokázali jsme tam urvat dva body, pro nás velice cenné. Věřím, že jsme to právě v Mladé Boleslavi protrhli a nevidím důvod, proč bychom neměli nějaké body přivézt i teď v pátek z Chomutova.